Anza

Kuriant švarios energijos vartojimo planus – vilniečių elektroninė apklausa

Kuriant švarios energijos vartojimo planus – vilniečių elektroninė apklausa

Stebėdamas padidėjusią klimato kaitą ir senkančius gamtos išteklius, Vilnius kartu su Lietuva ir visa Europos Sąjunga renkasi švarią energiją. 2018 m. paskelbtoje Nacionalinės energetikos nepriklausomybės strategijoje įrašytas tikslas ateityje vartoti tik atsinaujinančią energiją. Vilniaus miesto savivaldybė pradeda rengti antrąjį veiksmų planą 2021–2030 m. laikotarpiui ir, rinkdamasi sprendimus, kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje.

Palyginti su kitomis ES narėmis, Lietuva deklaravo vienus ambicingiausių atsinaujinančios energijos išteklių (AEI) didinimo tikslus – iki 2030 m. pasiekti 45 proc. AEI galutiniame energijos suvartojime, o 2050 m. priartėti prie 100 proc.

AEI plėtra Lietuvai svarbi siekiant sumažinti priklausomybę nuo kitų valstybių, iškastinio kuro bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką. Atsinaujinančios energijos ištekliai yra suprantami kaip energija, gaunama iš neiškastinių išteklių. Ją sudaro saulės energija, kurią panaudojant gaminama elektra ar šildomas vanduo, vėjo jėgainės, žemės ar vandens šilumos energija, biomasė, biodujos.

Vilnius, prisidėdamas prie ambicingo Lietuvos tikslo, šiuo metu atlieka tyrimus ir siekia nustatyti miesto potencialą, įvertinti savo galimybes ir pajėgumus AEI srityje. Preliminariais duomenimis, Vilniuje AEI sudaro apie 25 proc. miesto suvartojamos energijos, tačiau tai nėra visas galimas sostinės potencialas. Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ ir bendrovė „Nomine Consult“ sostinei modeliuoja aukštesnius tikslus ir grindžia juos konkrečiomis priemonėmis.

Kokius tikslus išsikels sostinė, paaiškės dar šiemet. O kaip seksis juos įgyvendinti, priklauso nuo kiekvieno gyventojo, todėl rengėjams labai svarbi jūsų nuomonė AEI vartojimo klausimais. Išreikšti nuomonę ir prisidėti prie AEI plano Vilniui galite dalyvaudami apklausoje. Apklausos rezultatai visuomenei bus pristatyti po kelių mėnesių.

Savivaldybės įmonės bei biudžetinės įstaigos taip pat raginamos būti aktyviomis ir prisidėti prie AEI plano Vilniui kūrimo užpildant joms skirtas ir siunčiamas apklausas.

Minėtos apklausos ir jų rezultatai padės nuspręsti, kokiu būdu bus švelninama klimato kaita, mažinamas šiltnamio efektas ir gamtos išteklių saugojimas. Vilniaus miesto AEI veiksmų planą planuojama pabaigti kitų metų pavasarį ir iki 2021 m. vidurio pristatyti Vilniaus miesto savivaldybės Tarybai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu