Anza

Klausiate – atsakome. Ar galima tujomis apsodinti sklypo ribas?

Tujų sodinimas

Norint ant sklypo ribos sodinti aukštas tujas, privaloma su kaimynais pasirašyti susitarimą. Mažesniems krūmams taisyklės švelnesnės, sako Vilniaus universiteto botanikas dr. Darius Ryliškis.

LRT RADIJO klausytoja teiraujasi, ar galima tujomis apsodinti sklypo ribas. „Norėčiau sužinoti, koks yra 5–6 m aukščio tujų šaknų vainikas? Ar galima sodinti jas atskiriant sodo ribas – ar tai nekenks kaimynų sodo augalams?“ – klausia ji.

„Vakarinės tujos – didelis augalas, jų šaknų sistema paviršinė, tanki ir gana agresyvi. Pasodinę tują, nemažu atstumu šalia jau nieko nebegalėsime sodinti, nes tujos šaknys surenka vandenį, maisto medžiagas, nuskurdindamos gretimus augalus“, – pasakoja D. Ryliškis.

Anot mokslininko, 5–6 m aukščio tujoms jau taikomas medžio standartas, o medžių be rašytinio susitarimo ant sklypo ribos sodinti negalima.

„Normos, priklausomai nuo sklypo specifikos, skiriasi, tačiau bet kokiu atveju teks gauti kaimynų sutikimą. Jeigu tuja žemesnė, jai taikomas krūmo standartas – krūmą jau galima sodinti arti sklypo ribos, bet vis tiek ne ant jos“, – įspėja D. Ryliškis.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu