Šv. Pranciškaus vienuolyno bažnyčioje montuojami kompanijos „Rieger“ vargonai. Kompanija Rieger yra viena seniausių vargonų gamintojų – kompanijų, kurios ir toliau tęsia savo veiklą. Veikla tęsiasi jau 167 metus, vargonų kūrėjai yra sukaupę daug patirties. Per tuos metus kompanija į pasaulį išleido daugiau nei 2000 įvairiausių dydžių ir tipų instrumentų. Daugelis jų puošia žymias katedras, bažnyčias, koncertų sales, muzikos mokyklas bei universitetus visame pasaulyje.
1845-aisiais kompaniją įkūrė Franz Rieger Jägerndorf mieste (dabar jis vadinasi Krnov ir yra šių dienų Čekijos teritorijoje). Iki 1924-tųjų kompanija buvo šeimos verslas. Staiga mirus Otto Rieger, ji perėjo tuo metu dirbtuvėms vadovavusio Josef von Glatter Götz žinion. Po karo tremties ir nacionalizacijos saujelė kompanijos valdytojų ir darbuotojų susibūrė Schwarzach miestelyje, esančiame Austrijos vakaruose ir, pasinaudodami labai ribotais ištekliais, ėmėsi vargonų statybos ir restauracijos.
Kompanijai toliau vadovavo trys Glatter-Götz šeimos kartos, kai jos vairą 2003-čiaisiais vėl perėmė dirbtuvių valdytojas. Šįkart tai buvo žymus vargonų meistras Wendelin Eberle. Nuo tada kompanijoje nuolat dirba 48–50 žmonių.
Nuo kompanijos įkūrimo, vargonų išvaizda ir stilius nuolat keitėsi, nes keitėsi ir jais grojama muzika. Ne išimtis ir mūsų kuriami instrumentai. Visgi, kai kurie Rieger vargonų bruožai nesikeičia – tai puiki akustika, išskirtinis dizainas, gerai savo darbą ir technines naujoves suprantančių profesionalų, labai dažnai pačių aukščiausių savo srities specialistų, meistriškumas.
Tikimasi, kad Klaipėdoje montuojami vargonai tikrai atitiks bažnyčios originalumą tiek išvaizda, tiek garso kokybe. Jie taps meno įžymybe ne vien Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje.
www.klaipeda.lt