Uostamiesčio centre esančioje AB „Klaipėdos laivų remontas” teritorijoje baigti istorinio pastato – Ryžių malūno – atstatymo darbai. Tai trečiasis bendrovės įgyvendinamo projekto „Jūros vartai” objektas, atveriantis duris visuomenei.
Atstatytame beveik 1,1 tūkst. kv. metrų ploto, 6 aukštų Ryžių malūne įsikūrė trijų žvaigždučių viešbutis „Old port” („Senasis uostas”). Čia įrengtas 31 kambarys ir restoranas „Ryžių malūnas”. Beje, to paties pavadinimo viešbutis dar žiemą duris atvėrė greta rekonstruotame vadinamajame Keltininko namelyje.
Ryžių malūnas – XVIII amžiaus statinys, ne kartą keitęs savo išvaizdą. Pradžioje tai buvo 4-5 aukštų, fachverkinės konstrukcijos sandėlis su trimis dvišlaičiais stogais. Vėlesniais laikais jis paaukštintas laiptuotu vienšlaičiu stogu, įrengtas malūnas, skirtas iš Kinijos atgabentiems ryžiams apdirbti.
„Po II-ojo pasaulinio karo pastatas buvo sugriautas ir iki mūsų dienų išliko tik vienaaukštė mūrinė jo dalis. Todėl siekėme, jog Ryžių malūnas, kadaise buvęs vienas įspūdingiausių uosto statinių, atgimtų ir taptų nauju Klaipėdos simboliu”, – teigia AB „Klaipėdos laivų remontas” generalinis direktorius Alvydas Butkus.
Pasak atstatymo projektą rengusios architektės Snieguolės Stripinienės, Ryžių malūnui grąžinta autentiška forma, užfiksuota praėjusio amžiaus pradžios fotografijose. O pasirinktas dvigubas pastato fasadas, iš stiklo ir medinių sijų konstrukcijų, asocijuojasi su anksčiau buvusiu statiniu.
Be Ryžių malūno, Klaipėdai jau grąžinti du istoriniai pastatai. 2007 m. vasarą buvo baigta XVIII a. statyto Karališkojo sandėlio pastato rekonstrukcija, kur įrengtas jachtklubas su jachtų aptarnavimo centru, laivybos reikmenų parduotuve, kreiserinio buriavimo mokykla, picerija. Pernai žiemą duris atvėrė ir rekonstruotas Keltininko namelis, istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Čia įrengtas viešbutis su restoranu ir konferencijų sale.
Bendra visų trijų pastatų rekonstrukcijos vertė – apie 17 mln. litų.