Klaipėdiečių poros sprendimą iškeisti puikiai įrengtą butą į apleistą seną namą galima vadinti ir beprotiška avantiūra, ir meile iš pirmo žvilgsnio.
Tarpukario metų statinys aptrupėjusiomis sienomis ir neįžengiamu kemsynu virtusiu sodu išsyk užbūrė ir sužadino aktyvių kūrybingų verslininkų vaizduotę.
Namas turi veidą
Kadaise apleistą namą šiandien primena tik pluoštas fotografijų. Vis dėlto, naujam gyvenimui vokiško stiliaus pastatą prikėlę ir jį papuošę giminingu priestatu, šeimininkai sugebėjo išsaugoti autentišką prigimtį.
Tad Ramunės ir Sauliaus Vigelių būstui komplimentų negaili ne tik svečiai, bet ir senąja architektūra besidomintys specialistai.
Uostamiesčio grožio salonų „Ramunės linija” savininkė šypsodamasi prisiminė taiklią vitražininko Virgilijaus Bizausko pastabą, jog jų namas turi veidą.
Galbūt todėl menininkas iškart pajuto, kaip atrodys naujas kūrinys – ilgai nedvejojęs, laukujes duris pasiūlė papuošti santūriu, geometrinio piešinio vitražu.
Erdvę padidino priestatu
Maždaug prieš dvejus metus naujuose namuose uostamiesčio centre pradėję kurtis klaipėdiečiai iš pradžių vylėsi, jog remonto ir rekonstrukcijos darbai užtruks ne ilgiau nei tris mėnesius, juolab kad į pasaulį jau beldėsi poros atžala.
„Tačiau erdvė keitėsi radikaliai, o kai įsisukome, vienas kampas po kito ėmė griūti, reikėjo net pamatus stiprinti”, – prisiminė Ramunė.
Be to, per metus – tiek užtruko naujakurių įkurtuvės – pasikeitė trys statybininkų komandos.
Ilgainiui taip pat buvo nuspręsta 80 kv. m ploto namą padidinti tarpukario stiliaus pastatams būdingu plokščiastogiu priestatu. Būsimojo ansamblio idėją pasiūlė būsto interjeru rūpinęsis artimas, tad puikiai Vigelių poreikius ir skonį žinantis šeimos bičiulis Romas Kareiva.
R.Vigelė juokavo, jog su patyrusiu interjero dizaineriu kovojo tik dėl virtuvės vietos, mat šis priekaištavo, kad pro langus neestetiškai atrodys puodai.
„Tačiau aš, kaip šeimininkė, pažiūrėjau į tai praktiškai, nes pro langą į terasą patogu patiekti maistą, paduoti indų”, – aiškino moteris.
Nenorėjo Alpių kalnelių
Senoje statinio dalyje įrengti trys kambariai, o naujai pristatytoje 90 kv. m patalpoje atsirado drabužinė, bendra svetainės ir virtuvės zona, iš kurios atsiveria išpuoselėto uždaro kiemelio vaizdas.
„Langų niekada nebūna per daug. Čia galime sėdėti kaip sode, ypač gražu žiemą”, – šypsojosi namų šeimininkė.
Vos 6 a sklypas atrodo gerokai erdvesnis, nes pastatas stūkso ant jo ribos. Kurdami namų aplinką šeimininkai siekė sukurti seno, kiek laukinio sodo įspūdį. Tam puikiai pasitarnavo senoji augmenija.
Ne veltui lauko pavėsinės stogas buvo apželdintas velėna. Ant vejos iškloti mediniai takeliai atrodo šiltai ir jaukiai, primena paplūdimių prieigas. „Nesinorėjo čerpių stogų ir Alpių kalnelių”, – paaiškino Ramunė.
Kirba naujos idėjos
Tiek namų interjerą kūręs dizaineris, tiek šeimininkai prisipažino esą natūralių, ilgaamžių medžiagų šalininkai. Tad ir būsto viduje, ir eksterjere pirmu smuiku griežia akmuo, metalas, medis, o spalvų gamoje netikėtai ryškiai sužiba samanų, žaliųjų alyvuogių tonai.
Natūralių medžiagų pirmapradiškumui ir gamtiškumui atsvarą teikia rafinuoti interjero elementai – pirmiausia klasikiniai antikvariniai baldai.
„Kadaise labai norėjau moderno, bet labai greitai jo atsikandome. Vis dėlto, jei viskas būtų vien klasikinio stiliaus, turbūt slėgtų. Pagaliau aktyviems, jauniems žmonėms reikia ir praktiškumo”, – aiškino pašnekovė.
Vos spėję prisijaukinti dabartinius namus, šeimininkai neslėpė, jog jau turi naujų idėjų. Jas diktuoja gyvenimas – vieni vaikai palieka namus, kitiems pamažu darosi ankšta kūdikio lovelėje ir tėvų miegamajame. Tačiau Ramunė prasitarė, jog veikiausiai radikalių pokyčių imtis ir sienų griauti nereikės.