Tikkuurila

Kišenes šluos išaugę mokesčiai

Kišenes šluos išaugę mokesčiai

Klaipėdiečiai netrukus galės būti įrašyti į rekordų knygą kaip sparčiausiai kylančiais mokesčiais apkraunami gyventojai.

Kitų metų pirmąjį ketvirtį ketinama dvigubai pakelti daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalų tarifą.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo” taip pat skaičiuoja, kiek pakelti vandens kainą. Ji nekito jau kelerius metus, todėl neatmetama galimybė, kad kainų šuolis gali priblokšti.Daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalus tarifas šiuo metu siekia 16 centų už kvadratinį metrą buto ploto.

Pavyzdžiui, 50 kv. m butą turintis gyventojas priežiūros mokesčiui per mėnesį išleidžia 8 litus.

Kitų metų pradžioje maksimalus tarifas, jei pritars miesto taryba, padidės iki 24 centų. Todėl 50 kv. m buto savininkas kas mėnesį bus privertas mokėti 12 litų, arba 50 proc., brangiau nei iki šiol.

„Tačiau šildymo sistemų prižiūrėtojus renkasi gyventojai. Pagal įstatymus jie gali suderėti kitą kainą, kuri neviršytų maksimalaus tarifo. Todėl ji gali būti ir žemesnė”, – aiškino Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjas Algis Gaižutis.

Šildymo ir karšto vandens sistemas miesto daugiabučiuose prižiūri šešios bendrovės. Nuogąstaujama, kad jos gali susitarti ir paslaugą teikti taikydamos tik maksimalų mokesčio tarifą.

„Nemanau, kad taip gali atsitikti, nes tarp bendrovių yra konkurencija”, – tikino A.Gaižutis.

Eksploatacijos mokestį esą reikia kelti, nes padidėjo minimalus darbo užmokestis, kuris sudaro daugiausia šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojų darbo sąnaudų.

Tačiau 2004-aisiais, kai buvo patvirtintas 16 centų maksimalus tarifas, minimalus darbo užmokestis siekė 430 litų. Dabar, kai norima didinti priežiūros mokestį, minimalus atlyginimas siekia 700 litų. Jis per trejus metus padidėjo ne 50, o 39 procentais.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu