Į Kauno miesto savivaldybės kvietimą vykti, kaip ankstesniais metais, į Prancūzijos kurortiniame mieste – Kanuose – organizuojamą nekilnojamojo turto parodą, verslo įmonės neatsiliepė. Tuo tarpu savivaldybėje jau sudarytas keliolikos žmonių, keliausiančių į pavasarėjantį kurortą, sąrašas. Jame greta „stende dirbsiančių” vietos valdžios administracijos atstovų – ir aštuonių miesto politikų pavardės.
„Aš kategoriškai atsisakiau važiuoti, nors gavau tokį pasiūlymą, – sakė Kauno mero pavaduotojas Kazimieras Kuzminskas. – Prieš žmones būtų nepatogu. Vis dėlto ta kelionė miesto biudžetui kainuos ketvirtį milijono litų. Per keletą metų Kanams ne vieną milijoną išleidome, bet ką iš to gavo Kaunas? Neturime ko parodyti.”
Miesto plėtros reikalus kuruojantis kitas vicemeras Rimantas Mikaitis dėl „nepatogumų prieš žmones” nesijaudina. Jis jau žino, kas ir kaip būna toje parodoje, todėl šį kartą į ją nevažiuos.
„Esu tos nuomonės, kad Kanų parodą būtinai turi aplankyti tie politikai, kurie dar joje nė karto nebuvo. Ten tikrai daug naudingų dalykų galima pamatyti ir susidaryti pakankamai gerą vaizdą, kaip pasaulyje vyksta miestų plėtra. Visai neabejoju, kad Kanuose pamatytos naujovės vėliau atsispindės ir mūsų sprendimuose”, – įsitikinęs mero pavaduotojas.
Kovo 10 – 15 dienomis Kanuose vyksiančioje parodoje dalyvaus Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, jo patarėja – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė, konservatorių frakcijos miesto taryboje seniūnas Marijus Panceris. Bus ir kitų „Sėkmės koalicijai” priklausančių ar jai nepriklausančių partijų atstovų.
„Mūsų specialistai dažnai darbo reikalais siunčiami megzti kontaktų į įvairias parodas ar muges. Bet tai darome apgalvotai, nes šios kelionės nėra pigios. Verslas skaičiuoja savo pinigus. Verslas su pinigais elgiasi protingai ir labai atsakingai. Jei nėra reikalo, jei nebus naudos, verslas pinigų neleidžia”, – aiškino verslininkas Augustinas Rakauskas.