Ekoklima

Katilinė atlaikė “griūtį”

Klaipėdos mediena

Teismas panaikino valdininkų sprendimą, kuriuo AB „Klaipėdos mediena” liepta nugriauti naująją katilinę.

Vasaros pradžioje ją per šešis mėnesius nugriauti liepė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos (KLAVA) specialistai, išsiaiškinę, kad katilinė buvo pastatyta bestatybos leidimo.

Tačiau bendrovė tokio sprendimo vykdyti neskubėjo ir kreipėsi į teismą siekdama įrodyti, jog įstatymus buvo priversta pažeisti dėl valdininkų aplaidumo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas patikėjo bendrovės teisiniais argumentais ir vakar paskelbė panaikinantis KLAVA sprendimą.

Pasiruošimą naujosios katilinės statybai 2006-ųjų vasarą pradėjusi bendrovė sulaukė Savivaldybės specialistų patikinimo, kad gaus visas technines sąlygas darbams vykdyti. Miesto valdžios patvirtintame detaliajame įmonės teritorijos plane tuo metu jau buvo numatytos trys vietos naujoms katilinėms statyti.

Tačiau aplinkosaugininkai pareikalavo parengti poveikio aplinkai vertinimą, o nenorėdama nutraukti gamybos ir turėdama tyrimų rezultatus, kurie rodė, jog jokie taršos normatyvai nebus viršijami, bendrovė tęsė statybų darbus.

Beje, aplinkosaugininkai šių metų balandį patvirtino, kad tarša neviršija normų.

Tuo metu katilinė jau buvo pastatyta be leidimo. Teismas už tai skyrė įspėjimą bendrovės gamybos direktoriui, o KLAVA šiemet įpareigojo nugriauti naująjį statinį per šešis mėnesius.

„Klaipėdos mediena” šį sprendimą apskundė, nes buvo įsitikinusi, kad įvairios institucijos derindamos dokumentus nesilaikė įstatymais nustatytų terminų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu