Anza

KAM siūlo atsisakyti daugumos tarnybinių butų

tarnybiniai butai

Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo atsisakyti ilgalaikio profesinės karo tarnybos karių aprūpinimo tarnybiniais butais.

Siekdama šio tikslo ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms pateikė derinti Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma peržiūrėti karių aprūpinimo tarnybiniu butu sąlygas.

„Šias pataisas inicijuojame siekdami racionaliau naudoti Krašto apsaugos sistemos tarnybinių butų fondą. Pasisakydami už tarnybinių butų atsisakymą, nuosekliai juos kelinti metai perduodame Valstybės turto fondui, Turto bankui ir kitoms institucijoms. Naujosios įstatymo pataisos leis žymiai sumažinti tarnybinių butų skaičių – planuojame, kad vietoj dabar turimų 363 butų liks 62“, – pabrėžė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Pagal dabar galiojančią tvarką, kariui, neturinčiam tarnybos vietovėje gyvenamojo būsto, tarnybinis butas gali būti suteiktas jo tarnybos toje vietovėje laikotarpiui. Seimui patvirtinus Krašto apsaugos ministerijos siūlomas įstatymo pataisas, tarnybinis butas galėtų būti suteiktas kariui, perkeltam į kitą tarnybos vietovę, kurioje jis neturi gyvenamojo būsto, ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui – t. y. įsikūrimo naujoje tarnybos vietoje laikotarpiui.

Taip pat tikimasi, kad naujoji tvarka, kai butai bus suteikiami tik įsikūrimo naujoje tarnybos vietoje laikotarpiui, padės išvengti situacijų, kai asmenys piktnaudžiauja jiems suteikta teise naudotis tarnybiniu butu ir iš jo neišsikelia, nors teisinio pagrindo ten gyventi nebeturi (yra išėję į atsargą, nutraukę tarnybos santykius su krašto apsaugos sistema).

Įstatymo pataisos parengtos atsižvelgiant į Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto 2007 m. rugsėjo sprendimą atsisakyti tarnybinių gyvenamųjų patalpų, vietoj jų taikant butpinigių sistemą ir įteisinant šią nuostatą įstatymuose.

Tarnybine gyvenamąja patalpa neaprūpintiems profesinės karo tarnybos kariams yra mokami butpinigiai. Kariai yra nuolat rotuojami, todėl butpinigiai yra labai svarbūs padėti jiems spręsti gyvenamosios vietos problemas.

Kariuomenėje šiuo metu tarnauja daugiau nei 7,6 tūkst. profesinės karo tarnybos karių.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu