Anza

Japonijos vyriausybė remia VAE projektą

Japonijos vyriausybė remia VAE projektą

Susitikimo su Lietuvos Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi metu Japonijos premjeras Yoshihiko Noda teigiamai įvertino Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto pažangą, pažymėjo jo didelę reikšmę regiono energetiniam saugumui ir pabrėžė aukštų branduolinės energetikos saugumo standartų svarbą.

Abiejų šalių premjerų teigimu, Lietuvoje investuosianti kompanija „Hitachi“ tiesia kelią kitoms japonų bendrovių investicijoms tiek mūsų šalyje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje, teigiama Vyriausybės pranešime.

Japonijos premjeras taip pat padėkojo už nuoseklią Lietuvos paramą ES-Japonijos ekonominės partnerystės sutarčiai.

Kiek anksčiau šiandien Premjeras A. Kubilius susitiko su Japonijos ekonomikos ministru Yukio Edano, kuris taip pat patikino, kad VAE projektas sulauks visokeriopos Japonijos vyriausybės paramos, įskaitant ir valstybės turimus finansinius instrumentus.

A. Kubilius taip pat apsilankė „Hitachi Ltd.“ bendrovės gamyklose Hitachi mieste (Japonija). Premjeras pažymėjo, jog „Hitachi“ technologijos – įspūdingos, o produkcijos kokybė yra labai aukšta, rašoma Vyriausybės pranešime.

Pirmadienį pirmoje dienos pusėje (anksti rytą Lietuvos laiku) Premjeras lankėsi gamykloje „Hitachi Works“, kurioje Ministrui Pirmininkui buvo parodyta branduolinės jėgainės garo turbina, analogiška tai, kuri bus statoma Visagino atominėje elektrinėje (VAE). Ši turbina yra dvigubai galingesnė nei veikusios Ignalinos AE.

Kitoje gamykloje „Rinkai Works“ A. Kubilius apžiūrėjo stambius branduolinio reaktoriaus komponentus – 60 tonų svorio ir 8 metrų aukščio reaktoriaus šerdies apvalkalą ir 50 tonų kuro rinklių viršutinį laikiklį, kuris išpjaunamas iš vieno 8 m skersmens metalo gabalo 0,1 mm tikslumu.

Lietuvos Vyriausybės vadovo teigimu, „Hitachi“ didžiausią dėmesį skiria produkcijos patikimumui ir saugumui.

Abejose gamyklose Lietuvos Ministrą Pirmininką pasitiko ne tik įmonių vadovybė, bet ir darbuotojai, sveikinę Lietuvos delegaciją plojimais ir lietuviškomis trispalvėmis.

Premjero A. Kubiliaus vadovaujama delegacija vasario 18–23 dienomis su darbo vizitu lankosi Japonijoje. Pagrindinis vizito tikslas yra aptarti dvišalių santykių plėtrą, Japonijos premjerui Yoshihiko Noda ir Vyriausybės nariams pristatyti VAE projekto pažangą ir numatomus bendrus projektus, susipažinti su pažangiomis Japonijos branduolinėmis technologijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu