Franke

Izraelis pagreitins naujų gyvenviečių statybą

Izraelis pagreitins naujų gyvenviečių statybą

Izraelis pranešė, kad pagreitins žydų gyvenviečių statybą Vakarų krante ir Rytų Jeruzalėje bei laikinai sustabdys lėšų perdavimą Palestinos autonomijai.

Izraelis apie šiuos planus pranešė praėjus dienai po to, kai Palestina tapo Jungtinių Tautų (JT) kultūros organizacijos – UNESCO nare.

Palestinos autonomijos prezidentas Mahmoudas Abbasas sakė, kad toks Izraelio žingsnis pagreitins taikos proceso žlugimą. Izraelio vyriausybė balsavimą dėl Palestinos narystės UNESCO pavadino tragedija.

Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Yigalas Palmoras pareiškė, kad tai yra atsakas į vienašalius veiksmus, kuriais palestiniečiai siekia pasipriešinti Izraeliui JT ir kitur tarptautinėje arenoje.

Izraelio vyriausybė pranešė, kad ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu nurodė pagreitinti apie 2 tūkst. gyvenamųjų pastatų statybas. Vyriausybės teigimu, statybos vyks „teritorijose, kurios pagal bet kokį būsimą susitarimą liks Izraelio rankose“.

Izraelio ir palestiniečių taikos derybos nutrūko prieš metus. Palestiniečiai reikalauja nutraukti gyvenviečių statybą.

Apie 500 tūkst. žydų gyvena užimtose žemėse. Gyvenvietės okupuotoje teritorijoje pagal tarptautinę teisę yra nelegalios, bet Izraelis su tuo nesutinka.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu