Tikkuurila

Įtvirtintos Visagino AE koncesijos sutarties sąlygos

Įtvirtintos Visagino AE koncesijos sutarties sąlygos

Vyriausybės rūmuose penktadienį pasirašytas susitarimas dėl esminių Visagino AE koncesijos sutarties sąlygų.

Susitarimą pasirašė Koncesijos konkurso komisijos pirmininkas, energetikos viceministras Žygimantas Vaičiūnas ir strateginio investuotojo kompanijos „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu, teigiama Energetikos ministerijos pranešime.

Šis susitarimas yra koncesijos sutarties turinį ir jos sudedamąsias dalis nustatantis dokumentas. Susitarimas taip pat apibrėžia pagrindinius principus, pagal kuriuos kartu su regioniniais partneriais bus baigiama rengti koncesijos sutartis. Ji bus teikiama tvirtinti Seimui pavasario sesijoje. Ši sutartis bus vieša.

„Šiandien fiksuojame pusmečio intensyvių derybų rezultatus. Tai yra tarpinis finišas. Sutarta dėl esminių koncesijos sutarties principų ir nuostatų“, – pareiškė energetikos viceministras Ž. Vaičiūnas.

„Labai džiaugiamės šiandien pasirašytu susitarimu dėl pagrindinių koncesijos sutarties nuostatų. Suprantame Visagino atominės elektrinės projekto svarbą, todėl dėsime visas pastangas, kad koncesijos sutartis būtų parengta sutartu laiku“, – sakė „Hitachi“ viceprezidentas M. Hanyu.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, nuo šių metų liepos 14 d., kai strateginiu investuotoju buvo pasirinkta „Hitachi“ kompanija, ne tik sparčiai vyko derybos, tačiau atlikti ir kiti projekto parengiamieji darbai.

Pagal EURATOM sutarties 41 straipsnio reikalavimus Europos Komisijai oficialiai pateiktas pranešimas apie Visagino atominės elektrinės projektą. Kaip projekto inžinierius prie Visagino AE prisijungė didžiausia JAV elektros energetikos infrastruktūros kompanija „Exelon“. „Hitachi“ ir UAB „Visagino atominė elektrinė“ specialistai baigė inžinerinius parengiamuosius darbus, kuriuose a ktyviai dalyvavo regioninių partnerių ekspertai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu