Anza

Individualių nuotekų tvarkymo įrenginių savininkai turės atlikti išleidžiamų nuotekų tyrimą

Išleidžiamų nuotekų tyrimas - nuotekų valymmo įrenginiai

Nuo Naujųjų metų ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus asmenys, savo namuose įsirengę biologinio valymo ir septiko tipų individualius nuotekų tvarkymo įrenginius, turės atlikti į aplinką išleidžiamų nuotekų tyrimą laboratorijose.

Aplinkos ministerija informuoja, kad įsirengusieji rezervuaro tipo individualių nuotekų tvarkymo įrenginius tokio tyrimo neprivalės atlikti, nes šie įrenginiai neišleidžia vandens į aplinką. 

Nuotekų tyrimus gali atlikti laboratorijos, turinčios teisę atlikti privalomų parametrų tyrimus individualiems nuotekų valymo įrenginiams. 

Pažymėtina, kad individualių nuotekų tvarkymo įrenginių savininkas turės susisiekti su pasirinkta laboratorija ir užsisakyti šią paslaugą. Tuomet laboratorijos atstovas atvyks nurodytu adresu, paims nuotekų mėginį iš specialiai ėminių tyrimui skirto šulinio.

Tyrimo rezultatai nuo tyrimo atlikimo per vieną darbo dieną bus įkelti į Nuotekų tvarkymo informacinę sistemą (NTIS). 

Tiriant nuotekas bus nustatomos biocheminio deguonies suvartojimo (BDS7), skendinčių medžiagų koncentracijos.

Nuo 2019 m. lapkričio 1 d. įrengtuose įrenginiuose išvalomose nuotekose taip pat bus tiriamos bendrojo azoto ir bendrojo fosforo koncentracijos. Iki 2019 m. spalio 31 d. įrengtuose įrenginiuose išvalomose nuotekose bendrojo azoto ir bendrojo fosforo tyrimai turės būti atliekami nuo 2030 m. sausio 1 d.

Jeigu atlikto tyrimo rezultatai neatitinka normų, individualių nuotekų tvarkymo įrenginio savininkas privalės kreiptis į šį įrenginį prižiūrinčius specialistus. 

Ministerijos teigimu, 2024 m. pradžioje pradėsianti veikti NTIS leis užtikrinti, kad į aplinką išleidžiamos nuotekos būtų išvalytos tinkamai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu