Franke

IKEA iškils metalinių garažų vietoje

IKEA iškils metalinių garažų vietoje

Savivaldybė spaudžia metalinių garažų savininkus greičiau kraustytis iš Žirnių gatvės ir net sumokės už šiukšlių išvežimą.

Mat toje vietoje iškils pirmasis Baltijos valstybėse prekybos centras IKEA.

Metaliniai garažai iš Žirnių gatvės turi išnykti iki sausio 30 dienos. Nepaklususiems nurodymui savininkams teks sumokėti garažų nukėlimo ir saugojimo išlaidas.

Savivaldybė, anksčiau metų metus gražiuoju ir piktuoju mėgindavusi įkalbėti metalinių garažų savininkus, šįkart kategoriška.

Valdininkus sukrusti verčia į Vilnių koją keliančio prekybos centro IKEA planai.

Seniai mokesčių nemoka

Vilniaus 6-ojoje garažų bendrijoje Žirnių gatvėje verda darbai. Nors metalinių būdelių dar likę daug, jos sparčiai nyksta.

„Ką darysi, teks kraustytis. Garažą darbininkai baigia ardyti, išveš į metalo laužą. Vis tiek čia mašinos nebelaikydavau“, – prisipažino Vytautas Zimnickas.

Genadijus Korosteliovas „Sostinei“ sakė, kad jo garažas seniai svečių teisėmis stovėjo – jokių mokesčių už jį nemokėjo, todėl ir nukelti negaila.

Tik nuolatinis valdžios skubinimas jį stebina. Juk galėjo anksčiau pranešti, nes derybos su IKEA vyko ne vieną dieną.

Pažadėjo suspėti laiku

Svarbiausias Naujininkų seniūno Benedikto Citovičiaus darbas – kontroliuoti, kad garažai būtų laiku nukelti.

„Aišku, gal vienas kitas garažas liks ir po sausio 30-osios. Žiūrėsime, kokios bus orų sąlygos. Bet teritoriją statyboms turėtume spėti paruošti laiku“, – kalbėjo B. Citovičius.

Dabar garažų bendrijos teritorija atrodo kaip po karo, bet garažų savininkams už šiukšlių išvežimą mokėti nereikės. Tuo pasirūpins savivaldybės įmonė „Grinda“.

6-ojoje garažų bendrijoje tvarkos trūko ir anksčiau. Aplinkosaugininkai jos vadovą jau baudė prieš porą metų.

Investuos milijonus litų

IKEA prekybos centrą Žirnių gatvėje ketinama atidaryti 2013 metų rudenį. Statybos čia prasidės vasarą.

Įmonė „Felit“, valdanti IKEA franšizę, ketina Vilniuje investuoti 370 mln. litų. Į IKEA kompleksą bus investuota iki 162 mln. litų, dar per 200 mln. litų ketinama investuoti į kitus komercinius objektus šalia prekybos centro. Investuotojas pažadėjo nutiesti ir nuvažiavimą nuo pietinio aplinkkelio į Naujininkus.

Kad pasaulinio lygio prekybos centras ateis į Vilnių, meras Artūras Zuokas pranešė prieš mėnesį. Anot jo, IKEA atėjimas žada papildomų investicijų į miesto ir visos šalies ekonomiką.

„Drąsiai galiu pasakyti: nežinau miesto Europoje, kur investuotojas galėtų ateiti ir po šešių mėnesių gautų patvirtintą detalųjį planą“, – didžiavosi A. Zuokas.

Pakvies ir kitas įmones

Bendrovės „Felit“ atstovai aiškino Vilnių pasirinkę dėl to, kad aplink jį 300 kilometrų spinduliu gyvenančių žmonių skaičius siekia 15,5 mln.

Žadama, kad parduotuvėje dirbs 200 darbuotojų. Plotas šalia prekybos centro bus pasiūlytas kitoms prekybos įmonėms.

„Felit“ į 17 hektarų teritoriją ketina pritraukti ir kitų investuotojų. IKEA prekybos centro plotas sieks 24,8 tūkst. kvadratinių metrų, kitoms prekybos įmonėms skirtas plotas bus 75 tūkst. kvadratinių metrų.

Iškeldinimas užtrukdavo

Nukelti metalinių garažų anksčiau lengvai nepavyko nė karto. Pavyzdžiui, Vilniaus 2-oji metalinių garažų savininkų bendrija, kovodama dėl savo teisių, grasino kreiptis net į Europos žmogaus teisių teismą.

Justiniškių gatvės bendrijoje nukeliant garažus sugaišta pusantrų metų. Keli garažai trukdė tiesti lietaus nuotekų magistralinius tinklus.

Karas su vakariniam aplinkkeliui tiesti kliudančių garažų savininkais trunka daugiau nei porą metų. Nors ant garažų Sietyno gatvėje išklijuoti lapeliai, kad paskutinis terminas – 2011 metų gruodžio 30-oji, statiniai riogso iki šiol.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu