Ekoklima

„Ignitis renewables“ planuoja teikti beveik 300 tūkst. eurų paramą vietos bendruomenėms Lietuvoje

Ignitis renewables

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ nuosekliai tęsia tvarų ir glaudų bendradarbiavimą su bendruomenėmis, kurios yra įsikūrusios šalia bendrovės vystomų, statomų ar veikiančių atsinaujinančios energetikos projektų. Jau nuo liepos pradžios iki rugpjūčio pabaigos bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos. Šiais metais „Ignitis renewables“ planuoja bendruomenėms skirti iki 300 tūkst. eurų.

„Partnerystė su vietos bendruomenėmis – tvarios „Ignitis renewables“ plėtros pagrindas. Mums rūpi aplinka, kurioje veikiame, todėl esame atviri pasiūlymams bendradarbiauti ir drauge kurti tvaresnį pasaulį. Siekiame, kad mūsų statomi ir valdomi atsinaujinančios energijos projektai kurtų vertę visam regionui, vietos bendruomenėms ir verslui. Mums svarbi abipusiu pasitikėjimu grįsta partnerystė, todėl siekiame įsiklausyti į vietos bendruomenių poreikius ir atrasti tvaraus bendradarbiavimo galimybes“, – sako „Ignitis renewables“ atsinaujinančios energetikos Lietuvoje vadovas Giedrius Meškelė.

Anot jo, „Ignitis renewables“ yra patikimi partneriai, kuriems bendruomenės yra itin svarbios. „Šiais metais norime pakviesti bendruomenes, įsikūrusias šalia mūsų atsinaujinančios energetikos projektų, pasinaudoti šia galimybe ir pagerinti savo aplinkos energetinį naudingumą, infrastuktūrą, edukuotis apie aplinkosaugą ir žaliąją energetiką“, – kviečia Giedrius Meškelė.

Parama bendruomenėms jau pasinaudojo

2022 m. „Ignitis renewables“ suteikė paramą 9 bendruomenėms, įsikūrusioms šalia jau veikiančių parkų Mažeikių, Kretingos, Tauragės ir Jurbarko rajonuose. Bendruomenių paramai skirta virš 80 tūkst.

„Sėkmingi paramos pasinaudojimo pavyzdžiai rodo, kad bendruomenės išradingai ir vis aktyviau naudojasi šia mūsų kasmet teikiama parama. Manome, kad šie sėkmingo bendradarbiavimo atvejai paskatins ir naujas mūsų bendruomenes kreiptis paramos“, – gerąja patirtimi dalinasi „Ignitis renewables“ bendruomenių vadybininkė Emilija Musteikytė.

Anot jos, Dainių kaime įgyvendintas projektas „Saugiau – šviesiau“, kuriuo atnaujintas pagrindinės gyvenvietės gatvės apšvietimas. Lauksargių kaimo bendruomenės „Lauksargiškiai“ iniciatyva įvykdyti kultūros namų salės elektros instaliacijos pakeitimo darbai. Rotulių kaime pagerinta viešoji infrastruktūra – bendruomenė džiaugiasi lauko laiptų prie jų susirinkimų patalpos sutvarkymu.

Kretingos rajone Vydmantų gimnazijoje, bendruomenėms parašius projektus ir pasikreipus dėl paramos, šiais metais sporto aikštyno teritorijoje sumontuoti tinklų kamuoliams gaudyti, o Vydmantų laisvalaikio ir maudynių zonoje įrengti saulės energija pakraunami šviestuvai.

Tauragėje – energetinio švietimo programa ir ekskursijų edukacijos apie vėjo energetiką

„Tauragiškiai itin aktyviai rūpinasi energetiniu švietimu savo krašte, tad Tauragėje, su #EnergySmartSTART programa, turime net du edukacinius projektus. Vienas jų – moksleivių švietimas apie energetinį efektyvumą, žaliąją transformaciją, kitas – edukacinės ekskursijos apie vėjo energetiką. Tai skatina ne tik energetinį sumanumą, bet ir naujų darbo vietų sukūrimą, turizmą“, – pasakoja Emilija Musteikytė.

Atsakingai vartoti energiją tampa ypač svarbu siekiant sumažinti neigiamą įtaką gamtai ir klimatui. Vis tik pastebima, kad jaunajai kartai trūksta žinių ir įgūdžių efektyvaus energijos vartojimo srityje, o ši tema nebūtinai atranda deramą vietą švietimo programose. Siekiant situaciją keisti Tauragėje pristatyta pirmoji nacionalinės reikšmės energetinio efektyvumo švietimo programa.

Naująja švietimo programa siekiama suteikti moksleiviams daugiau žinių apie energiją ir jos gamybą, globalias problemas ir kiekvieno žmogaus veiksmų įtaką gamtai, taip ugdant dar sąmoningesnę ir atsakingesnę jaunąją kartą.

2023 metų pavasarį startavo antrasis projektas – edukacijos apie vėjo energetiką. Jas veda – vietos bendruomenės nariai. Siekdama šviesti visuomenę ir įtraukti vietos bendruomenes į edukacines veiklas, #EnergySmartSTART programa, bendradarbiaudama su viešąja įstaiga „Žaliasis regionas“ ir Tauragės rajono savivaldybės administracija, pristatė pirmąją Lietuvoje edukaciją apie vėjo energetiką – „Vėjo spalva – žalia“. Norint, kad vis daugiau žmonių prisidėtų prie tvarios ateities kūrimo, svarbu įtraukiai supažindinti visuomenę su energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių.

Nemokamos edukacijos vykta Lauksargių bendruomenės namuose ir šalia „Ignitis renewables“ valdomo vėjo elektrinių parko, o jas veda „Ignitis grupės“ įmonių darbuotojų apmokyti Tauragės rajono bendruomenių nariai.

Norintiems gauti paramą reiktų atkreipti dėmesį

Parama gali būti teikiama socialiniams, švietimo, meno, kultūros, mokslo ir sporto projektams (išskyrus ekstremalųjį ir padidintos rizikos sportą), visuomeninės aplinkos (įskaitant ir viešosios infrastruktūros) gerinimo bei plėtros ir aplinkos apsaugos projektams.

Norėdamos gauti paramą bendruomenės turi užpildyti ir pateikti paraišką. Susipažinti su visomis paramos teikimo bei panaudojimo taisyklėmis galima interneto svetainėje.

Paraiškų teikimas numatomas nuo š.m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 25 d. Gautų paraiškų vertinimą numatoma atlikti iki šių metų pabaigos.

Dokumentus galima pateikti el. paštu bendruomenes@ignitis.lt arba registruotu paštu: „Ignitis renewables“, Laisvės pr. 10, LT-04215 Vilnius, Lietuva. Kilus klausimams dėl paraiškų teikimo ar prašomos pateikti dokumentacijos, maloniai prašome kreiptis aukščiau nurodytu el. paštu arba telefonu: +3706 0430 986.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu