Tikkurila

Gyventojų taikiklyje – “Vaikų pasaulis”

Protestai dėl naujų statybų seniai susiformavusiuose miesto rajonuose jau tampa kasdienybe. Šįkart gyventojai kyla į kovą su parduotuvės „Vaikų pasaulis” plėtra.

Kaimynystėje įsikūrusiems Debreceno gatvės 59 namo gyventojams pasipiktinimą kelia planuojama šios parduotuvės priestato statyba.

Žmonės nepritaria tam, kad žaliosios vejos sąskaita būtų platinamas kelias prie parduotuvės, taip pat neabejoja, jog numatytos 20 vietų automobilių aikštelės parduotuvės lankytojams neužteks, taigi savo transporto priemones jie statys ir taip užgriozdintuose aplinkiniuose kiemuose.

„Gyventojai nesutinka, kad būtų dar labiau bloginamos jų gyvenamosios aplinkos sanitarinės sąlygos, kurios ir taip jau yra prastos, nes įvairus transportas apie namą važiuoja iš trijų pusių ir dar visai arti namo pastatyti septyni šiukšlių konteineriai”, – projekto užsakovams, projektuotojams, „Debreceno valdai” ir Klaipėdos apskrities viršininkui Vytautui Rinkevičiui adresuotame rašte savo argumentus dėsto minėto namo gyventojai.

Šie žmonės prieš statybas kyla jau ne pirmąkart – prieš keliolika metų su dar poros kaimynystėje esančių namų gyventojais čia piketuota, griautos statybas juosiančios tvoros, o vėliau pradėtas ir ilgai trukęs teismų maratonas.

Tąkart – statybos leidimas buvo išduotas 1994 metais – piktintasi planais „Vaikų pasaulio” pašonėje statyti dvi užkandines ir drabužių parduotuvę. Vis dėlto teismo sprendimas buvo palankus statytojams, ir nepaisant visų protestų, čia iškilo kavinė „Troba”.

UAB „Vaikų pasaulis” direktorius Vigantas Žala pripažino, jog gyventojų pasipriešinimas dėl planų statyti priestatą jam žinomas.

Anot jo, šiuo metu pagal visas reikiamas procedūras rengiamas detalusis planas. Gyventojai yra informuoti bei pakviesti į viešąjį svarstymą sausio 28 dieną, ir turi teisę pareikšti savo nuomonę.

„Normatyvai nepažeidžiami. Pavyzdžiui, reikalaujama, kad atstumas iki kito namo būtų ne mažesnis nei pastato aukštis. Mūsų priestatas planuojamas 12 metrų aukščio, o atstumas iki namo – 18 metrų. O to keliuko mes net nenorėjome plėsti, tačiau to pareikalavo Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetas”, – aiškino V. Žala.

Jo teigimu, po viešojo svarstymo protokolas su visa medžiaga dar keliaus į Teritorijų planavimo komitetą ir detalusis planas bus toliau svarstomas.

Šiuo metu „Vaikų pasaulio” užstatymo plotas yra apie 700 kvadratinių metrų. Planuojamo priestato – apie 380 kv. m. Pirmasis jo aukštas skirtas plečiamai maisto produktų parduotuvei, o antrajame planuojami uždari teniso kortai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt