Tikkuurila

Gyvenamųjų namų teritorijose – ramybės zonos

Gyvenamųjų namų teritorijos

Kai kuriose uostamiesčio vietose nebus galima rengti nei triukšmingų vestuvių, nei laidotuvių. Naujos tylos zonos mieste bus parinktos remiantis Klaipėdos triukšmo žemėlapiu. Netrukus žadamą pristatyti šį triukšmo žemėlapį jau ne vienerius metus braižo bendrovė „Hnit-Baltic”.

Uždraus šventes

Bus nustatyta, kurios uostamiesčio vietos yra triukšmingiausios, o kurios galėtų tapti tyliosiomis gamtos ar viešosiomis vietomis. Už šį darbą savivaldybė bendrovei sumokės 285 tūkst. litų.

„Manome, kad tyliąsias vietas rekomenduosime kitais metais, o savivaldybei reikės apsispręsti, ar mūsų siūlymams pritarti”, – sakė „Hnit-Baltic” projektų vadovas Simonas Valatka.

Savivaldybė šiuo metu rengia Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklėse. Jas turi patvirtinti miesto taryba.

Taisyklėse jau numatyti triukšmo apribojimai, kurie turėtų būti taikomi tyliosiose zonose. Pagal projektą tokiose miesto vietose bus draudžiama organizuoti šventes, vestuves, laidotuves, naudoti triukšmą keliančius prietaisus.

Neleis ir statyti

Darbo dienomis tyliosiose zonose nuo 21 iki 7 valandos, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 20 iki 9 valandos bus draudžiama ūkinė gamybinė veikla, statybos ar rekonstrukcijos darbai, taip pat bus draudžiama trikdyti žmonių sveikatą ir poilsio kokybę.

Tokie apribojimai numatytomis valandomis bus taikomi ir gyvenamųjų namų teritorijose. Šiuo metu Klaipėdoje yra tik viena tylioji zona. Ją apibrėžia Kauno, Paryžiaus Komunos gatvės ir Šilutės plentas. Tačiau savivaldybės specialistai pripažįsta, jog toje zonoje tylos reikalavimų nesilaikoma, jie esą tėra formalūs.

Pirks matuoklius

Nuo kitų metų pradžios klaipėdiečiai taip pat galės efektyviau kovoti su triukšmaujančiais kaimynais.

Nuo sausio 1-osios turėtų įsigalioti taisyklės, draudžiančios gyvenamuosiuose namuose trikdyti viešąją rimtį. Už taisyklių nepaisymą gresia įspėjimas arba bauda nuo 100 iki tūkstančio litų.

Miesto ūkio komitetas pareikalavo, kad kitų metų biudžete būtų numatyta pinigų įsigyti triukšmo matuoklius. Lėšų turėtų būti skirta ir kelių darbuotojų kursams, ir atestacijai, kad specialistai galėtų teisiškai pagrįstai naudoti triukšmo matuoklį. Taip savivaldybės specialistai galėtų reaguoti į gyventojų skundus, o ne tik patarti jiems kreiptis į policiją.

Kitais metais ketinama parengti dar vienas taisykles, kurios gyventojams taip pat padės kovoti su triukšmaujančiais kaimynais.

REKOMENDUOJAME