Lietuvai neteks raudonuoti prieš golfo mėgėjus iš viso pasaulio. Pajūryje steigiamas golfo aikštynas neturės lygių ne tik mūsų šalyje, bet ir visame Baltijos regione. Tuo įsitikinę šio projekto plėtotojai, ambicingai pristatantys jį kaip dar vieną būsimą šalies kurortą, neatsitiktinai pasirinko ir pavadinimą – „National Golf Resort”.
Bemaž prieš septynerius metus gimusi vizija jau įgauna pirmuosius kontūrus – vos keliolika kilometrų nuo Palangos ir Klaipėdos nutolusiame vaizdingame Danės upės slėnyje 100 ha plote jau driekiasi aštuoniolikos duobučių golfo aikštynas, įrengtas pagal pasaulinius standartus.
Išsiskirs architektūra
Lauko architektūra ir dizainu rūpinosi tarptautinė bendrovė iš Vokietijos „Santana&Krause”, kūrusi ir įrenginėjusi garsiausius Europos golfo aikštynus.
Bendrovės „Kleta”, šį projektą plėtojančios su užsienio partneriais, vadovas Arūnas Kuraitis teigė, kad aikštynas išsiskirs ne tik lauko, bet ir architektūriniais sprendimais.
Šiuo metu Lietuvoje veikia du pasaulinius standartus atitinkantys golfo laukai. Tačiau, pasak A.Kuraičio, nė vieno jų infrastruktūra neprilygs „National Golf Resort” aikštynui.
„Tai daugiau nei golfas: aplink lauką bus gyvenamieji kvartalai, jau baigtas statyti golfo klubo namas, veiks restoranai, konferencijų salės, viešbutis, sveikatingumo kompleksas su atviru ir uždaru baseinais”, – vardijo pašnekovas.
Golfo kurorto idėją klaipėdiečiams pasiūlė vokiečių investuotojai. Tinkamo lauko paieškos užtruko apie dvejus metus. „Paisėme ne tik sporto kriterijų. Svarbu ir tai, kad šioje vietoje būtų patrauklaus nekilnojamojo turto. Be to, golfo laukui įrengti reikia ne mažesnio kaip 70 ha sklypo, o pagal žemės reformą sklypai buvo suskaldyti į tokius mažus gabaliukus, kad juos supirkti iš savininkų ir suformuoti vientisą žemės gabalą prireikė dvejų metų”, – prisiminė A.Kuraitis.
Statytojams – reikalavimai
Uždaroje „National Golf Resort” teritorijoje suformuoti trys atskiri 17–30 namų gyvenamieji kvartalai. Pirmieji gyvenamieji statiniai turėtų būti pradėti naudoti jau kitą mėnesį.
Didžiąją dalį individualiųjų namų, atsižvelgdami į tam tikrus reikalavimus, golfo kurorto naujakuriai galės pasistatyti savo pasirinktuose sklypuose.
„Pastatai turi derėti ne tik vieni su kitais, bet ir su gamta, aplinka. Todėl parduodami sklypus keliame reikalavimus aukštingumui, architektūrai, medžiagoms. Žinoma, žmonėms nesinori gyventi standartinėse dėžutėse, tad leidžiame skleistis jų fantazijai, tik nepersistengti, – šypsojosi pašnekovas. – Mūsų tvenkinius pamėgo gulbės, gervės, šiemet jau turėjome apie 40 gandrų, paukščiai čia mielai suka lizdus. Tai rodo, kaip ekosistema veikia puikiai. Sudarkyti ją gamykliniais pastatais būtų nedovanotina.”
Gyvenamųjų kvartalų architektūros visuma rūpinasi architektai Ramūnas ir Vaida Atai.
Ne vien turtuoliams
Anot A.Kuraičio, kai kuriems vakariečiams golfas ne šiaip laisvalaikio pramoga, veikiau gyvenimo būdas. Pašnekovas apgailestavo, kad senosiose Europos šalyse, taip pat ir JAV, pamėgtas žaidimas Lietuvoje dar pamažu skinasi kelią.
Užsienyje, golfo laukai, esantys šalia gyvenamųjų namų vertinami kaip ir vaizdas prie jūros. Tai laikoma prestižu ir privalumu, siekiant brangiau parduoti būstą. „Pas mus tai dar ne visiškai įsisąmonina”, – aiškino pašnekovas. „Kletos” vadovas tikino, jog „National Golf Resort” nebus koks nors uždaras turtuolių rojus.
„Propaguojame pusiau uždaro klubo idėją. Turėsime ne tik golfo klubo akcininkus – jis bus atviras ir vadinamiesiems bilieto žaidėjams, kurie turi tinkamą kvalifikaciją. Taip pat norintiems rengsime mokymus. Tikimės, kad „National Golf Resort” bus mėgiama visuomeninė vieta. Beje, pasaulyje golfo klubo namuose ypač populiaru rengti vestuves, nes paprastai jie būna įrengti labai prabangiai, įspūdingai”, – šypsojosi A.Kuraitis.
Golfo klubo namą visiškai užbaigti planuojama ateinančių metų pradžioje, o 2011 m., Europos krepšinio čempionato proga, ir keturių žvaigždučių viešbutį su moderniomis konferencijų, pokylių salėmis, restoranais, SPA kompleksą. Oficialus golfo lauko atidarymas numatytas kitų metų balandį.
Faktai ir skaičiai
* „National Golf Resort” planavimu ir kūrimu rūpinosi Europos golfo laukų architektų instituto viceprezidentas architektas Davidas Johnas Krause. 30 metų darbo patirtį turintis specialistas remiasi filosofija, kad sėkmingiausiai veikiantys golfo aikštynai harmoningai dera su gamta. „National Golf Resort” samprata atspindi pajūrio žemumai būdingą charakterį – vyrauja ir lygumos, ir kalvotos vietovės. Per aikštyną tekanti Danė lauką dalija į du skirtingo kraštovaizdžio plotus. Slėnyje, arčiau klubo namo, dominuoja lygumos su natūraliais ir dirbtiniais ežerėliais. Kitoje upės pusėje aikštynas išsiskiria temperamentingu kalvotu ir miškingu kraštovaizdžiu, Baltijos pakrantėms būdinga augmenija.
* Bendras vandens plotas visame aikštyne siekia 150 tūkst. kv. m. Golfo lauke suformuoti 42 smėlio bunkeriai. Rengiant aikštyną buvo surinkta gausybė riedulių, kurie bus panaudoti kuriant originalias gamtovaizdžio detales – prie golfo klubo namo rengiami trys kriokliai, dviejų jų kritimo aukštis sieks 20 m.
* Nuo „National Golf Resort” iki Klaipėdos yra 12 km, iki Palangos – 14 km, Karklės paplūdimių – 7 km.
* Bendra projekto vertė – 100 mln. litų.