Ekoklima

Geras būdas atsikratyti senų baldų

Seni baldai

Vilniuje tebeveikiantis baldų komisas nepristinga pirkėjų

Naudotų baldų atsikratyti norintys vilniečiai gali naudotis ne tik populiarėjančiomis interneto galimybėmis. Sostinėje vis dar veikia ir senoji komiso parduotuvė.

Tiesa, Kalvarijų turgavietėje esančio pastato pirmoje salėje įsikūręs baldų komisas šiandien Vilniuje – vienintelė tokia įstaiga. Ilgai veikusi tokio tipo parduotuvė Lazdynuose, Architektų gatvėje, jau kurį laiką uždaryta ir nežinia, ar kada atvers duris.

Perka ir statybininkai

Aštuonerius metus tokiais baldais prekiaujančios bendrovės „Eldis” direktorės pavaduotojas Maksimas Bolotinas pasakojo, jog pastaruoju metu komisas nelabai populiarus. „Anksčiau prekiauti sekėsi geriau, dabar atsirado daugiau galimybių baldus pirkti išsimokėtinai, tad ir pas mus atėję žmonės kartais nori taip pirkti”, – esamą padėtį vertino M.Bolotinas.

Vis dėlto klientų stygiumi komiso savininkai nesiskundžia. Tokia veikla užsiimantys verslininkai turi nuolatinių klientų, jie čia pirktais baldais apstato beveik visus namus.

Ieškoti baldų į šį komisą atvyksta ne tik mažas pajamas gaunantys gyventojai ar pensininkai, bet ir į didmiestį dirbti atvykę statybininkai, studijuoti pradėję jaunuoliai, aplinkinių miestelių ir romų tautybės gyventojai, ieškantys baldų už įkandamą kainą.

M.Bolotinas pasakojo, jog populiariausios yra sofos, lovos, sekcijos ir jų dalys, tachtos, o artėjant mokslo metų pradžiai perkami ir rašomieji stalai, knygų lentynos. Juos graibsto bendrabučiuose gyvenantys studentai. Kita vertus, čia galima aptikti ir antikvarinių vertybių, tačiau pastarųjų atvežama itin retai.

Komiso patalpose prekiaujama ir naujesniais arba visiškai naujais Lietuvoje ir užsienyje gamintais baldais.

Laukia nuolaidų

Į naudotų baldų prekyvietę užsukę pirkėjai gali rasti įvairiausių baldų ir už keliasdešimt, ir už kelis šimtus ar daugiau litų. Kaip pasakojo M.Bolotinas, gaminio vertė priklauso nuo jo kokybės, susidėvėjimo. Tačiau visuomet prekė įkainojama protingai, norint ją kuo greičiau parduoti.

Jo teigimu, į komisą priimami ne visi baldai, čia vietos nėra nebetinkamiems naudoti. Vis dėlto pasitaiko garbaus amžiaus klientų, kurie prieš daugybę metų pirktus baldus iki šiol tausoja, todėl šie atrodo tarsi nauji.

Su naudotą baldą parduoti norinčiu asmeniu pasirašoma komisinė sutartis, pagal kurią pardavėjui atitenka 40 proc., o savininkui –

60 proc. už daiktą gautos sumos. Pavyzdžiui, jei sofa kainuoja 100 litų, komisas uždirbs 40, o baldo pardavėjas – 60 litų. Per 20 dienų neparduota prekė nukainojama 10–20 proc., atsižvelgiant į kokybę.

Atvežti turi patys

Vis dėlto palyginti nedidelės kainos tenkina ne visus klientus. M.Bolotinas pasakojo, jog čia užsuka ir apsukrių pirkėjų. Jie kone kasdien apžiūri prekes, aiškinasi, kada patinkantis baldas bus nukainotas. Tačiau ši gudrybė ne visuomet pasiteisina: gerai išlaikytus baldus iš jų tiesiog nušvilpia kiti klientai, nesibodintys mokėti ir daugiau.

Pageidaujantys parduoti naudotus baldus į komisą juos turi pristatyti patys, o įsigijus naują prekę taip pat reikia pasirūpinti, kaip ją parsivežti namo. Čia neteikiamos vežimo pas-laugos – tai finansiškai neapsimoka, ypač dabar, brangstant degalams.

Tačiau jei reikia, komiso darbuotojai rekomenduoja didelius baldus pervežti galinčius žmones. Beje, ir Kalvarijų turgavietėje nesunku rasti automobilį.

Uostamiestyje – vienintelis komisas

Klaipėdiečiams senų baldų išmesti taip pat nereikia. Norintys šiek tiek užsidirbti nebenaudojamus daiktus gali atvežti į buvusio kino teatro „Vaidila” patalpose veikiantį komisą, kuris šiandien Klaipėdoje yra vienintelė tokio pobūdžio įstaiga.

O kauniečiai gali pristatyti nenaudojamus baldus į Aleksoto turgavietėje ne pirmą dešimtmetį veikiantį komisą.

Šioje prekyvietėje, kaip ir Klaipėdos komise, parduodami vietos gyventojų baldai, kuriuos šeimininkai nusprendė pakeisti naujais. Drabužių spintos, lovos, sofos kainuoja kelis šimtus litų, fotelių, virtuvinių spintelių kainos čia dažnai nesiekia nė šimto.

Kauno komisui vadovaujantis bendrovės „Augrita” direktorius Marius Navikas tiki: toks verslas neturėtų užgesti, priešingai – atsigauti. Juk užsienyje baldų komisai labai populiarūs.

REKOMENDUOJAME