„Gazprom” valdybos pirmininko pavaduotojas ir „Lietuvos dujų” valdybos pirmininkas dr. Valerijos Golubevas pareiškė, kad „Lietuvos dujų” akcijų kaina juokinga ir negali būti derybų objektas.
„Gazprom” nesirengia lengvai atsisakyti veiklos Lietuvoje ir „Lietuvos dujų” akcijų išpirkimas nebūtų išeitis Lietuvos Vyriausybei siekiant susitarti su šiuo investuotoju.
Paklaustas, ar „Gazprom” sutiktų parduoti „Lietuvos dujų” akcijas Lietuvos Vyriausybei, V.Golubevas nuo tiesaus atsakymo išsisuko: „Žinote kaina toki juokinga. Apie 50 mln. dolerių. Tai ne objektas deryboms. Ne kainoje klausimas. Klausimas principe: ar mes kartu vystom šį verslą, įvertinus visų interesus, o interesai yra. Mūsų interesas – Kaliningradas, kurį turim aprūpinti dujomis, mums Lietuva – tranzito valstybė. Mes gyvenam vieningoje dujofikacijos sistemoje, kuri buvo ilgai kuriama, objektyviai Rusijos tiekimas teisingausias Lietuvai. Nuo to atsisakyti yra nenaudinga ir ekonomiškai neteisinga ir nereikia čia politikos. „Gazprom” ne valstybė, o įmonė. Mums pirmoje vietoje yra verslas: dujų gavyba, perdirbimas, transportavimas, pristatymas vartotojui. Politikai kartais mus bando įtraukti į politiką, tačiau svarbiausia čia turėtų būti ekonomika”.
Anot jo, 2004 m. privatizuojant „Lietuvos dujas”, buvo pasirayšta dujų tiekimo sutartis iki 2015 m., pagal kurią Lietuva 2011 m. įsipareigojo įsigyti 5,065 mlrd. kub. m. dujų.
„Siekdami užtikrinti tokio kiekio tiekimą, mes turėjome atitinamai pasirengti, paruošti dujotiekius, rezervuoti galingumus ir t.t. Mes esame pasirengę tai padaryti. Tačiau, pažiūrėkime, kokia situacija dabar? 2011 m. dujų vartojimas Lietuvoje bus apie 2,7 mlrd. kub. m, t.y. beveik du kartus mažesnis nei susitarta. Mes patiriame nuostolius, nes neparduodame to kiekio, taigi negauname pajamų. Tai mums kainuoja 670 mln. JAV dolerių. Štai mūsų negautos pajamos”, – naują argumentą išsakė V.Golubevas.
„Mes neturime jokių nuoskaudų. Mes turim kontraktą iki 2015 m. Jis veikia ir jo nekeičiam. Mes sutinkam su tiekimo mažinimu, suderinome beveik dukart mažesnį kiekį (nei numatytas kontrakte – red.pastaba), o galėjome to nedaryti ir reikalauti, kad Lietuva pirktų tą kiekį arba mokėtų baudą”, – kalbėjo V.Golubevas.
„Po 2015 m. gali būti taip, kad mūsų nebus Lietuvoje ir šioje rinkoje veiksime tik kaip dujų tiekėjai”, – paklaustas, o kas bus po 2015 m. sakė „Gazprom” atstovas.
Vokietijos „E.ON Ruhrgas International” priklauso 38,9 proc. „Lietuvos dujų” akcijų, „Gazprom” – 37,1 proc., valstybei – 17,7 procento.