Rockwool

Gargždai pagaliau turi šviesoforų

Gargždiškiams dabar nelengvas metas – dėl remonto uždaryta visa centrinė Klaipėdos gatvė. Dieną – triukšmas ir dulkės, o vakare centre tamsu, nes dar neveikia šios gatvės apšvietimo sistema.

Inžinerinių tinklų rekonstrukcija vyksta ir kai kuriose aplinkinėse gatvėse, remontuojamas ir ne vienas pastatas. Nors judėjimas po miestą gerokai apribotas ir apsunkintas, gyventojai ir verslininkai, įvairios įstaigos, įsikūrę centrinėje gatvėje, pernelyg nesiskundžia – visi tikisi, kad po Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos Gargždai sužibės naujomis spalvomis.

Šiuo metu jau atlikta per 50 proc. numatytų Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos darbų: įrengta lietaus kanalizacija, perkloti ryšių, aukštos elektros įtampos tinklai, atnaujintos šilumos, vandentiekio, nuotekų trasos, įrengti šaligatviai, pastatyti apšvietimo stulpai, šviesoforai ir kita.

Klaipėdos gatvės rekonstrukcija, kurios vertė – 7,2 mln. litų (iš jų 4,9 mln. litų – ES paramos lėšos), prasidėjo vasaros viduryje. Darbus atlieka konkursą laimėjusi Gargždų UAB „Hidrostatyba”.

Eismas Klaipėdos gatve uždarytas jau ketvirtą mėnesį.

„Daug skundų dėl remonto darbų iš gyventojų tikrai nesulaukėme. Daugiau priekaištauta dėl kertamų medelių, kurie trukdė gatvės plėtrai. Medžius būtinai atsodinsime. Matome, jog žmonėms dėl Klaipėdos gatvės remonto gerokai apsunkintas gyvenimas, tačiau prašome visų kantrybės, geranoriškumo. Po rekonstrukcijos miesto centras pasikeis neatpažįstamai, bus daug patogiau judėti tiek pėstiesiems, tiek transportui ir daugelį metų čia nebevyks jokie kasinėjimai, remontai, nes gatvės rekonstrukcija atliekama iš pagrindų”,- teigė Klaipėdos rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Buivydas.

Klaipėdos gatvėje trinkelėmis jau iškloti platūs šaligatviai su dviračių takais, taip pat bus įrengta pėsčiųjų alėja, trijose sankryžose – su Dariaus ir Girėno, J. Janonio bei Kvietinių gatvėmis – bus įrengti modernūs šviesoforai. Iki šiol Gargždai buvo vienintelis miestas šalyje, rajono centras, kuriame nebuvo nė vieno šviesoforo.

Klaipėdos gatvės važiuojamosios dalies rekonstrukcijos darbus numatoma pabaigti iki Kalėdų. Tad švenčių metu miestelėnai jau galės važiuoti Klaipėdos gatve, ji bus apšviesta. Nors rekonstrukcijos projekte nebuvo numatyta naujai perkloti Klaipėdos gatvės asfalto dangos, rajono Savivaldybei pavyko iš Kelių fondo gauti dar apie 600 tūkst. litų ištisinei gatvės dangai. „Jei nesutrukdys prasti orai, Klaipėdos gatvę išasfaltuoti taip pat planuojama iki didžiųjų švenčių”,- tikisi V. Buivydas.

Klaipėdos gatvės prieigų tvarkymo darbai tęsis ir kitais metais. Prie Gargždų kultūros centro numatoma įrengti aikštę, išklotą spalvingomis trinkelėmis, pastatyti fontaną, skulptūrą. Kitais metais intensyviai bus tvarkomos ir kitos miesto gatvės – J. Janonio, Vingio, Gėlių ir kitos, kuriose pagal Nemuno žemupio projekto I etapą numatoma vandentiekio ir kanalizacijos tinklų statyba.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt