Anza

Gandrališkės – ideali vieta ir puiki infrastruktūra

Gandrališkės

Nekilnojamojo turto projektų plėtotojai pastebi naujas migracijos tendencijas – iki šiol gyventi į užmiestį veržęsi tautiečiai pradeda grįžti į civilizacijos „glėbį”.

„Neseniai vykusios parodos „Individuali statyba’2008” metu teko daug kalbėti su parodos lankytojais. Pasak jų, miesto centre esantis Gandrališkių mikrorajonas patrauklus dėl savo vietos bei jame kuriamos infrastruktūros. Jaunos mamos prisipažino, kad vežioti vaikus į darželius bei mokyklas, papildomo ugdymo įstaigas – meno mokyklas ar būrelius užima ne tik laiko, bet ir sudaro papildomų išlaidų. „Gandrališkės – miestas mieste” tvirtino maketą apžiūrinėjantys jaunuoliai”, – pasakojo šį mikrorajoną statančios UAB „Plienas” reklamos direktorė Aurelija Stonkutė.

Miesto centre augantis mikrorajonas žavi ne vieną. Dažnai su projektu išsamiau susipažinę žmonės rimtai susimąsto apie galimybes čia įsigyti nekilnojamąjį turtą. Ypač racionaliai suprojektuotos Gandrališkės garantuoja patogų ir saugų gyvenimą.

Dažnam iš mūsų yra tekę dėl prastos lietaus vandens nubėgimo sistemos susidurti su kiemuose tyvuliuojančiomis balomis, prigrūstomis mašinų stovėjimo aikštelėmis, nesaugiais kiemais. Tuo metu Gandrališkių gatvėse montuojama viena geriausių ir brangiausių vandens nubėgimo sistemų, gatvėms apšviesti statomi patys užsidegantys šviestuvai, kainuojantys net po 3 700 litų. Ar dažnas pirkdamas būstą susimąsto apie tokius svarbius niuansus susimastome apie tai pirkdami būstą? Greičiausiai – ne.

Mikrorajonas statomas, o infrastruktūra jau veikia.

Jau dabar naujuose penkių ir septynių aukštų Gandrališkių daugiabučiuose su uždarais vidiniais kiemeliais, įrengtais virš dviejų lygių požeminių automobilių stovėjimo aikštelių, gyventojai džiaugiasi žaliomis kalvelėmis, išgrįstais takeliais, vaikų žaidimui skirtomis aikštelėmis.

Erdvios, ventiliuojamos požeminės stovėjimo aikštelės, sujungtos požeminėmis perėjomis, laiptinėse sumontuoti durų atidarymo įrenginiai garantuoja gyventojams ramybę. Kiek vėliau gyventojų saugumui numatoma įrengti stebėjimo ir archyvavimo sistemas, kurios fiksuotų vaizdą pirmųjų aukštų liftų holuose bei įėjimuose iš lauko.

Ne tik pirmajame didžiausiame Lietuvoje gyvenamajame name – „Pilsote”, bet ir kituose, jau pastatytuose, Gandrališkių mikrorajono daugiabučiuose veikia pasikalbėjimo įrenginiai, diegiama priešgaisrinė signalizacija, perduodanti duomenis į centrinę Gandrališkių apsaugos bazę. Be to, naujajame mikrorajone jau veikia ir gyventojų apsaugos sistema. Gandrališkiečiai su apsaugos kortelėmis patenka iš gatvės, kiemo, požeminės stovėjimo aikštelės į savo laiptinę. Pašaliniai žmonės čia nesilanko, tokiu būdu užtikrinama ramybė ir saugumas.

Uždaruose kiemuose nesigirdi automobilių signalizacijų, nuolatinio variklių ūžesio. Tėvai gali ramiai vaikus išleisti į kiemą, nesibaimindami galvotrūkčiais lekiančių mašinų. /tab

Gandrališkių gyvenamųjų namų pirmieji aukštai skirti komercinei veiklai. Nuo 18 iki 400 kv. m ploto patalpose mikrorajono gyventojų patogumui netrukus duris atvers įvairios paskirties paslaugas teiksiančios bendrovės. Šiuo metu besikuriantys bankai, odontologijos kabinetai, jau veikiančios apdailos bei statybinių medžiagų parduotuvės, nekilnojamojo turto agentūros – tai tik maža dalis numatomų paslaugų.

„Naujajame mikrorajone turėtų įsikurti ir prekybos centrai, jaukios parduotuvėlės, kavinukės, kirpyklos, SPA centrai, numatomos patalpos ir ugdymo įstaigoms, poilsio ir laisvalaikio užimtumo kompleksams, kurie trauks ne tik Gandrališkių, bet ir aplinkinių rajonų gyventojus.

Viena aktualiausių parodos lankytojų minėtų problemų – vaikų ugdymo ir mokymo įstaigos. Remiantis pernai atliktais ikimokyklinių ir mokyklinių ugdymo įstaigų tyrimais, nuo Gandrališkių iki artimiausio lopšelio-darželio „Klevelis” vos 400 metrų, darželio-mokyklos „Saulutė” – 600, o pagrindinės „Gabijos” mokyklos – 800 metrų. Kitos vaikų mokymo ir ugdymo įstaigos yra tik keliais šimtais metrų toliau”, – sako UAB „Plienas” reklamos direktorė A. Stonkutė.

Vieta, vieta, vieta’85

Nekilnojamojo turto ekspertai visada akcentuoja, kad svarbiausia yra vieta, vieta ir dar kartą vieta. Gandrališkių mikrorajonas kuriasi tarp Minijos gatvės ir Taikos prospekto. Argi ne patogu gyventi mieste, kai vos 10 minučio kelio iki švarių Smiltynės paplūdimių, nuostabios gamtos arba Klaipėdos senamiesčio, teatrų, parodų, koncertų salių, jaukių senamiesčio kavinukių?

Dabar miesto centre galime turėti tai, apie ką svajojame – ramybę, saugumą, patogumą, norimą gyvenamo ploto kvadratūrą (nuo 35 iki 119 kv. m), jau veikiančią infrastruktūrą, o už lango – vaizdą į marias ar net pačią Baltijos jūrą.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu