Franke

Galvoja plėsti Naujamiesčio ribas

Kauno Naujamiesčio specialųjį planą

Ekspertai pasipiktino sužinoję, kad Kultūros vertybių apsaugos departamentas Kauno Naujamiesčio specialųjį planą kurpia „slapčia po kilimu”.

Jie nepasitarę su Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba gali išplėsti Naujamiesčio ribas.

Ar tikrai – Kultūros paveldo departamentas laiko pakomentuoti nesurado.

Prieš beveik dvejus metus parengtame, tačiau iki šiol užsakovo – Kultūros paveldo departamento – nepatvirtintame Kauno naujamiesčio paveldosaugos reglamente – ką ir kaip saugoti Naujamiestyje.

„Iš tikrųjų yra 500 ar 550 pastatų. Tai palyginti nedidelis procentas – apie pusė pastatų, kuriuos reikia saugoti, o visa kita visgi nėra vertinga”, – komentavo Nijolė Steponaitytė, viena iš reglamento autorių.

Tačiau Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje pristatant šį reglamentą pasigirdo kalbų, kad specialųjį Naujamiesčio ribų planą rengiantis Kultūros paveldo departamentas Kauno Naujamiesčio ribas gali plėsti.

Dabar reglamente naujamiesčio teritorija baigiasi su Vytauto prospektu besikertančia Karo ligoninės gatve. Architektai nuogąstauja, kad paveldosaugininkams perbraižius Naujamiesčio ribas, pavyzdžiui, buvusių gamyklų teritorijos prie stoties gali tapti kultūros vertybe.

„Traukimas į apsaugos zoną yra ar klaida, ar absoliuti nesąmonė, todėl, kad ten diskredituoja saugojimą: saugoti tai, ką iš tiesų reikia saugoti, bet ne užsigriebti kuo daugiau. Ir po to bus amžini konfliktai. Jau ten nebėra ir niekada nebuvo centras”, – sako Algimantas Kančas, architektas.

Kauno architektai piktinasi, kad Vilniuje specialusis planas rengiamas paslapčia nuo jų. Jo akyse nematęs ir Kauno vyriausiasis architektas. Prieš kelerius metus savivaldybė siūlėsi departamentui padėti rengti Naujamiesčio specialųjį planą.

„Jie pasvarstę nusprendė, kad galbūt savivaldybė, būdama planavimo organizatorius, galės per daug veikti kultūros vertybių apsaugos departamento darbą ir veiklą. Jie atsisakė mūsų paslaugų”, – aiškino Nerijus Valatkevičius, Kauno savivaldybės Urbanistikos sk. vedėjas.

Kultūros paveldo departamento specialistai ketvirtadienį nerado laiko „Panoramai” pakomentuoti, kokios Kauno naujamiesčio ribos planuojamos.

Tuo metu Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba nutarė kreiptis į Kultūros ministeriją, kad specialusis planas jiems būtų pristatytas ir siekti, kad jį rengiant dalyvautų Kauno specialistai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu