Ekoklima

Europos šalys kurios atsisveikina su iškastinio kuro katilais

Iškastinio kuro katilai

Europos šilumos siurblių asociacija informuoja, kurios Europos šalys atsisveikina su iškastinio kuro katilais?!

Europos šilumos siurblių asociacijos generalinis sekretorius Thomas Nowak komentuoja: „Europa uždaro duris iškastiniam kurui ir atsinaujina, siekdama grynojo nulio. Dabar pripažįstama, kad šilumos siurbliai atlieka lemiamą vaidmenį. Dėkojame Europos Komisijai už „Heat Pump Accelerator“ plano gavimą ir raginame atsižvelgti į jo rekomendacijas. Visų pirma, sektoriui reikia aiškaus politikos formuotojų signalo apie ilgalaikę paramą.

Siekdama stebėti situaciją, Europos šilumos siurblių asociacija sukūrė nuolat atnaujinamą žemėlapį, kuriame pabrėžiami esami arba paskelbti draudimai naudoti iškastinio kuro katilus visoje Europoje, atskiriant draudimus naudoti dujinius ir alyvos katilus naujuose ir esamuose pastatuose.

Iškastinio kuro atsisakymo žemėlapis EHPA

Europos šilumos siurblių asociacija komentuoja: „Vykstant Rusijos karui Ukrainoje ir kintant energijos sąnaudoms, o 2023-iuosius oficialiai pripažinus karščiausiais metais meteorologinių įrašų istorijoje, Europai, kaip niekada anksčiau, reikia pereiti prie tvarios ateities ir sumažinti priklausomybę nuo importuojamo iškastinio kuro.

Europos pastatuose sunaudojama daug dujų, kurios sudaro 40% ES energijos poreikio ir 36% su energija susijusių ES išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Kodėl taip yra? Pagrindinė priežastis – naudojami daugiau nei 90 milijonų dujinių ir alyvos katilų bei kas aštuonias sekundes įrengiamas naujas katilas.

Tuo tarpu šilumos siurbliai gali veikti beveik visuose pastatuose, itin efektyviai šildyti ir vėsinti, nesukeliant išmetamųjų teršalų namų ūkiuose bei industriniuose pastatuose.

Siekdamos eiti teisingu keliu, vis daugiau šalių uždraudžia arba palaipsniui atsisako iškastinio kuro katilų.

Šilumos siurblių sektorius remia atskirų iškastinio kuro katilų panaikinimą Europoje nuo 2029 m., kaip pasiūlė Europos Komisija.”

Pasižvalgykime po žemėlapį ir atraskime šalis, kurios imasi ryžtingų žingsnių, kad atsitrauktų nuo tradicinių šildymo sistemų.

Straipsnio autorius: UAB „Ekoklima” – NIBE šilumos siurblių tiekėjas Lietuvoje
Informacijos šaltinis >>

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu