Tikkuurila

Estija prie VAE statybos labiau prisidės finansiškai

Estija prie VAE statybos labiau prisidės finansiškai

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas kol kas nedetalizuoja, kaip konkrečiai šalis prisidės prie planuojamos statyti Visagino AE.

Tačiau jis pabrėžia estų finansinę, o ne darbo jėgos paramą. Estijos vadovas tokią poziciją aiškino dar labai ankstyva Visagino AE projekto stadija.

„Visų pirma, šiuo metu negaliu jums atsakyti, nes dar yra labai ankstyva projekto stadija, tačiau mes susitarėme, kad tą darysime, pažiūrėsime, kokia bus įvykių raida. Manau, kad mes gal labiau prisidėsime finansiškai, ne darbo jėga“, – per bendrą Estijos ir Lietuvos Prezidentų spaudos konferenciją trečiadienį sakė svečias.

Estijos vadovas pabrėžė šalies įsipareigojimus ir jų vykdymą.

„Kai mes sakome, kad dalyvausime šiame projekte, tai nesakome todėl, kad skamba gražiai. Jeigu sakome, kad ką nors darysime, tą ir padarysime“, – užtikrino T. H. Ilvesas.

Savo ruožtu Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė išlaikomu dvišaliu bendradarbiavimu, Estijos Vyriausybės ir Prezidento parama Visagino AE projektui.

„Formos, kokiomis konkrečiai šalys dalyvaus, dar galutinai neapspręstos, todėl ir atsakyti šiandien nė vienas iš mūsų negalėtume. Bet politinis palaikymas – pilnas, ekonominis – taip pat“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad Visagino AE strateginis investuotojas yra „Hitachi Ltd“ kartu su „Hitachi-GE Nuclear Energy Ltd“ („Hitachi“).

Koncesijos sutartį numatoma pasirašyti šių metų pabaigoje. Kol kas nelinkstama atskleisti Visagino AE projekto kainos bei kokią dalį joje turės strateginis investuotojas ir regiono partneriai – Estija, Latvija ir Lenkija.

Planuojama, kad Visagino jėgainė 2020 metais turėtų pradėti gaminti elektros energiją.

Parengiamieji žemės darbai turėtų būti pradėti 2012 metais, o pirmasis betonas turėtų būti klojamas 2014 metais.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu