Kai kurie klaipėdiečiai piktinasi, jog jiems tenka mokėti už kur kas didesnį kiekį vandens nei sunaudojo.
Vandenį tiekiančios bendrovės atstovai gyventojams patarė būti atsakingesniems ir tokių problemų pavyks išvengti.
Šaltkalviai dirba iki 20 val.
Keli šimtai uostamiesčio gyventojų sumoka ne už išleistą vandenį, o pagal nustatytą normą – už 7 kubinius metrus vandens, nesvarbu, kiek jo išleidžiama.
Anot bendrovės „Klaipėdos vanduo” generalinio direktoriaus Leono Makūno, į tokią situaciją patenka tie klaipėdiečiai, kurių butuose laiku nepakeičiami skaitikliai.
„Skaitikliai turi būti tikrinami kas ketverius metus. Kai iki patikros termino lieka mėnuo, šaltkalvis pasibeldžia į vartotojo duris. Jei darbuotojo niekas neįsileidžia, jis palieka raštelį, kad būtina patekti į butą.
Jei gyventojai vis dėlto jo neįsileidžia, tuomet suvartotas vanduo ir skaičiuojamas ne pagal skaitiklio rodmenis, o pagal normą. Kitaip elgtis negalime, nes metrologiškai nepatikrinto skaitiklio rodmenys gali būti netikslūs”, – aiškino L. Makūnas.
Pastebėjus, jog šaltkalvių darbo laikas yra nuo 8 iki 16.30 val., tad dirbantiems žmonėms nepatogu juos priimti, L. Makūnas patikslino, jog šaltkalviai turi dirbti iki 20 val.
Reikia pranešti apie išvykimą
Su tokia problema, kai dėl nepakeistų skaitiklių imama taikyti suvartojamo vandens norma, ypač dažnai susiduria emigrantai.
„Klaipėdos vandens” generalinis direktorius išvykti susirengusiems gyventojams patarė apie savo emigraciją pranešti bendrovei. Tuomet emigrantams nebus siunčiamos sąskaitos, kuriose įrašyta, jog bute per mėnesį suvartota 7 kubiniai metrai vandens.
„Tačiau jei žmogus pamiršta pranešti apie savo išvykimą ir grįžęs randa didžiules sąskaitas už suvartotą vandenį, jis taip pat gali kreiptis į mus, kad tos sąskaitos būtų anuliuotos. Tereikia įrodyti, jog bute tikrai niekas negyveno ir vandens nevartojo”, – teigė L. Makūnas.
Jo žodžiais, vienas būdų įrodyti, jog vanduo nebuvo vartojamas, yra skaitiklių rodmenys. Jei jie sutampa su tais, kurie buvo prieš žmogui išvykstant, tuomet aišku, kad jis bute negyveno.
„Dar vienas būdas – elektros skaitikliai. Pagal jų rodmenis taip pat galima nustatyti, ar bute kas nors gyveno”, – konstatavo generalinis direktorius.
Mokestis – už priežiūrą
Tačiau vadinamojo abonentinio mokesčio emigrantai vis tiek neišvengs. Kas mėnesį klaipėdiečiai moka po maždaug 5 litus vandens pardavimo kainą ir apie 2 litų karšto vandens skaitiklių aptarnavimo mokestį.
Už surinktus abonentinio mokesčio pinigus yra prižiūrimi, tikrinami skaitikliai, dengiamos sąskaitų išrašymo ir siuntimo išlaidos, mokamos algos Pardavimų tarnybos darbuotojams.
„Jei skaitiklis bute yra, už jo priežiūrą reikia mokėti, nepaisant to, leidžiamas vanduo ar ne. Emigrantai gali išvengti abonentinio mokesčio, tačiau tuomet reikėtų nuimti skaitiklius ir užaklinti vamzdžius. Tai finansiškai neapsimoka, nes skaitiklių nuėmimas ir uždėjimas kainuoja apie 80 litų”, – teigė L. Makūnas.