Nuo 2000-ųjų ėmę griežtėti reikalavimai naftos produktų kokybei verčia ir gamintoją Lietuvoje „Mažeikių naftą” tobulinti gamybą, atskiriant daugiau švarių produktų, o mazuto sieringas atliekas deginti, iš to gaunant elektros energiją ar iš naftos garų – pusfabrikatį plastiko pramonei.
Griežtėjantys reikalavimai naftos produktų kokybei verčia gerinti ekologinę situaciją. Norėdama išlikti versle, „Mažeikių nafta” įsigijo benzino ir dyzelino nusierinimo įrenginius, nes dėl per didelio mazuto kiekio po kelių savaičių bendrovė nebebūtų galėjusi pardavinėti degalų mūsų rinkoje.
Nusipirktas propileno gerinimo įrenginys leis dalį automobilinių ar gamtinių dujų paversti į naftos cheminį produktą, kurį bendrovė tikisi parduoti kaip pusfabrikatį plastiko pramonei – vienkartinių indelių, mašinų detalių, žaislų gamintojams. Dar viena brangi investicija, iš kurios išloštų ir pati bendrovė, ir ekologinė aplinka, „Mažeikių naftos” planuose – savos elektrinės statyba.
„Mažeikių naftos” elektrinės statybos planai sutampa su numatomu Ignalinos atominės elektrinės sustabdymu, tad bendrovė tikisi išlošti ne tik pati pasigamindama pigesnės elektros, bet ir parduodama kaip elektros ar šilumos energiją Mažeikių miestui ar į bendrą tinklą.