Ekoklima

„Elektrum Lietuva“ į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą šiemet investuos 9 mln. eurų

Elektrim drive

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiemet planuoja investuoti 9 mln. eurų į viešos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros vystymą. Pasak įmonės vadovo Martyno Gigos, iki metų pabaigos numatoma įrengti 150 naujų įkrovimo vietų, didžiausią dėmesį skiriant įkrovimo infrastruktūros kūrimui prie kelių.

Šiame segmente numatomos itin greitos įkrovimo stotelės, kurių galia sieks nuo 150 iki 400 kilovatų (kW). Atsižvelgiant į augančius elektromobilių vairuotojų poreikius, šiemet bus koncentruojamasi į itin greito (DC) įkrovimo sprendimus. 

„Vienas svarbiausių strateginių tikslų, kurį sau keliame, yra užtikrinti infrastruktūros plėtrą prie pagrindinių šalies kelių, tarp kurių magistralinės kelių atkarpos A1 ir A2, magistralė „Via Baltica“, nes būtent šiose lokacijose pastebimas sparčiai augantis viešo įkrovimo stotelių poreikis“, – sako M. Giga.

Pasak bendrovės vadovo, miestuose taip pat bus tęsiami projektai – čia elektromobilių įkrovimo stotelių plėtra daugiausiai numatoma šalia prekybos centrų, degalinių, miegamųjų rajonų ir centrinių miesto dalių, didelis dėmesys bus skiriamas kurortiniams miestams.

„Šiuos metus planuojame pabaigti su 200 „Elektrum Drive“ įkrovimo vietų visoje Lietuvoje. Siekdami atliepti vairuotojų lūkesčius ir atsižvelgdami į lokacijų ypatumus, daugiausia pasiūlysime vidutinio ir greito įkrovimo prieigų. Tikime, kad sparti mūsų įkrovimo tinklo plėtra šiais metais reikšmingai prisidės prie elektromobilių infrastruktūros Lietuvoje vystymo, o gyventojus paragins greičiau persėsti į mažiau taršią transporto alternatyvą“, – sako jis.

M. Giga priduria, kad tarp artimiausių bendrovės planų elektromobilių rinkos segmente yra naujo tipo įkrovimo vietų – elektromobilių įkrovimo centrų – pristatymas.

„Jiems jau esame numatę konkrečias vietas, vykdome projektavimo darbus, tad dar šiemet planuojame pradėti ir pačias statybas. Elektromobilių įkrovimo centrų veikimo principas panašus, kaip tradicinių degalinių, kai atvykę vairuotojai gali ne vien užsipilti degalų, bet ir pavalgyti, atsigerti, pailsėti prieš tolesnę kelionę. Analogiškos paslaugos praverstų ir elektromobilių vairuotojams, laukiantiems, kol pasikraus jų transporto baterijos. Tikimės, kad pirmuosius tokius centrus rinkai galėsime pristatyti jau ateinančiais metais“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas.

„Latvenergo“ grupė, kuriai priklauso bendrovė „Elektrum Lietuva“, elektromobilių įkrovimo paslaugų srityje Latvijoje veikia nuo 2019 m. Šioje šalyje jau veikia daugiau kaip 340 įkrovimo prieigų, o „Elektrum Drive“ tinklui visose trijose Baltijos šalyse šiuo metu priklauso daugiau kaip 570 įkrovimo prieigų. Per 2024 m. jų skaičius turėtų perkopti 800.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu