Latvijos ir Lietuvos premjerai I. Guodmanis ir G. Kirkilas susitikime Vilniuje numatė įstrigusio elektros tilto į Švediją projekto perspektyvas.
Nors per ryte vykusį pokalbį politikai nesutarė, į kurią šalį turėtų driektis elektros kabelis ir siūlė teikti Švedijai du atskirus projektus, darbo pietų metu jiems pavyko susitarti, kad elektros jungtis eitų į Lietuvą.
Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, Ivaras Guodmanis įžvelgė stipriąsias finansines ir infrastruktūrines Lietuvos pasiūlyto projekto ypatybes, todėl „Latvijos premjeras sutiko, kad elektros jungtis su Švedija būtų tiesiama į Lietuvą”.
Premjerai taip pat pavedė darbo pietuose dalyvavusiems bendrovės „Leo LT” valdybos pirmininkui Rymantui Juozaičiui ir „Latvenerg AS” valdybos pirmininkui Karliui Mikelsonui parengti pasiūlymus dėl Baltijos šalių bendros rinkos ir bendro sistemos operatoriaus sukūrimo. Nuspręsta prie šio projekto pasiūlyti prisijungti ir Estijos atstovams.
Po penktadienį ryte vykusio susitikimo su Gediminu Kirkilu Latvijos premjeras I. Guodmanis teigė, kad tartis dėl elektros tilto į Švediją projekto turi visos trys Baltijos šalys – kartu ir Estija. Tokiose derybose turi būti nutarta, ar Švedijai siūlyti vieną projektą, ar du konkuruojančius.
Pasak jo, jei bus pateikti du – Lietuvos ir Latvijos – projektai, švedai turi racionaliai pasirinkti pranašesnįjį. G. Kirkilą jis tikino, kad užjūrio partneriams pasirinkus Lietuvos pasiūlymą Latvija neprieštarautų.
G. Kirkilas teigė tikįs, kad Lietuvos projektas yra išplėtotas labiau ir švedai pasirinktų būtent jį.
Nors latviai teigia pasigendantys informacijos apie naujosios atominės elektrinės Lietuvoje statybą ir net abejoja jos perspektyvomis, premjerai susitikimo metu šio klausimo neaptarinėjo.
Tačiau I. Guodmanis išreiškė paramą Lietuvos siekiui pratęsti Ignalinos AE darbą ilgiau nei iki 2009-ųjų pabaigos.
Beje, kitąmet Kuržemėje ketinama pradėti 400 megavatų galios anglimis bei biomase kūrenamos elektrinės statybą. Tai būtų savotiška alternatyva Ignalinos AE. Taip pat neatmetama, kad 2030 metais Latvijoje gali iškilti atominė elektrinė.
Latvijos premjeras taip pat teigė, kad ginčus tarp Lietuvos oro linijų bendrovės „flyLAL” ir Latvijos „airBaltic” turi spręsti teismai, o jis esąs suinteresuotas tik tuo, jog nenukentėtų keleiviai Lietuvoje ir bendrovė galėtų veikti ir Vilniuje, ir Kaune, ir Palangoje.