Siekiant užtikrinti nepertraukiamą elektros tiekimą į Kuršių neriją, per marias planuojama tiesti požeminius kabelius. Jie pakeistų aukštos įtampos elektros linijas.
Be elektros Kuršių nerija neretai lieka praūžus stipriam uraganui,tačiau per pastaruosius metus pasitaikė incidentų,kai aukštos įtampos linijas kliudė ir mariose plaukiojantys laivai bei uoste dirbanti krovos technika. Neringiškiai sako,kad nutrūkus elektros tiekimui patiria didelių nuostolių.
„Didžioji dalis namų yra apšiltinami elektra ir jai dingus, ypač žiemos metu, gyventojai patiria didžiulius nepatogumus – dingsta vanduo, apšiltinimo nėra,nėra kur pasisemt vandens, žmonės eina ieškot šulinių.Vasarą didžiulius nuostolius patiria verslininkai, kadangi jų produkcija, sukaupta poilsiautojų maitinimui, genda šaldytuvuose”, – teigė Juodkrantės bendruomenės atstovė Angelina Stakauskienė.
Dėl aukštos įtampos elektros linijų, nutiestų per Kuršių marias, Klaipėdos jūrų uosto direkcija negali tiesti privažiavimo kelių į tarptautinę perkėlą, konteinerių terminalą.
„Jeigu ateityje norėtumėm vystyti uostą už 151 krantinės į pietų pusę, tai taip pat pagrindinė kliūtis būtų aukštos įtampos linija, nes nei laivų, nei terminalų, sandėlių ar krovos technikos įrengimas be šito veiksmo būtų neįmanomas”, – sakė Klaipėdos jūrų uosto direktorius infrastruktūrai Algirdas Kamarauskas.
Problemą siūloma spręsti per Kuršių marias apie pusšešto kilometro oru nusidriekusias elektros linijas pakeičiant požeminiais kabeliais. Lietuviai tikisi, kad šį projektą galėtų įgyvendinti su švedų kompanija, kuri rūpinsis ir elektros tilto tiesimu.
„Galima kabelio iš Švedijos išėjimo trasa taip pat yra Smiltynėje ir ta trasa, kuria eitų kabelis iki pastotės, taip pat sutaptų su ta trasa,kurią mes numatome kabeliuoti esamą aukštos įtampos liniją”, – teigė A. Kamarauskas.
Skaičiuojama,kad per Kuršių marias einančios aukštos įtampos elektros linijos pakeitimas požeminiais kabeliais kainuotų apie 40-50 mln. litų. Projektiniam pasiūlymui dar turi pritarti Vyriausybė.