Search
Close this search box.
Franke

Elektra gyventojams kitąmet nebrangs

Elektros tinklų bendrovės – privati VST ir valstybinė Rytų skirstomieji tinklai – pranešė, kad vakar vykusiuose jų valdybų posėdžiuose patvirtinti nauji kainų ir jų tarifų taikymo tvarkos projektai.

Pagal juos elektros kainos gyventojams nuo 2008 m. sausio 1 d. nesikeis. Tačiau kai kurių ekspertų vertinimu, tokiu žingsniu problemos tik atidėtos vėlesniam laikui ir 2008-ųjų pabaigoje elektros kainas gali tekti didinti dvigubai daugiau.

VST ir RST naują projekto redakciją pateikė Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK). Ji planuoja elektros kainas paskelbti šiandien.

Energetikai planų branginti elektrą gyventojams 3 centais už kilovatvalandę atsisakė po pokalbių su premjeru Gediminu Kirkilu. Bendrovės skelbia, kad šiuos kaštus jos padengs savo pelno sąskaita.

„Džiaugiuosi, kad mums pavyko surasti susitarimą nedidinti kainų… Čia labai geras valstybės ir privataus verslo solidarumo ženklas”, – energetikos bendrovių sprendimą komentavo G. Kirkilas. Anot jo, brangesnė elektra turėtų nemažos įtakos infliacijai, o Vyriausybė svarsto ir siūlo įvairius variantus, kaip ją pažaboti.

Nuolaidų padarė ir vakar posėdžiavusi „Lietuvos energijos” valdyba – ji nutarė 8 proc. sumažinti anksčiau skelbtą elektros perdavimo kainą ir 2008 m. patvirtino 2,4 ct/kWh kainą – tokia galioja ir šiais metais.

„Kainas sumažinti leido efektyvus bendrovės kolektyvo darbas ir lapkritį pratęstos elektros eksporto ir importo sutartys su „Energijos realizacijos centru” Lietuvai naudingomis sąlygomis”, – teigė „Lietuvos energijos” generalinis direktorius Rymantas Juozaitis.

Likusios perdavimo kainos dalys – galios rezervavimo paslaugos kaina ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų kaina – liks tokios, kaip skelbta anksčiau ir sudarys atitinkamai 1,28 ct/kWh (šiemet yra 1,18 ct/kWh) bei 3,72 ct/kWh (šiemet ši kaina yra elektros gamybos kainos dalis). Pastarųjų kainų dydis iš esmės priklauso ne nuo „Lietuvos energijos”, o nuo elektrinių valdybų bei VKEKK sprendimų.

Šiuo metu elektra gyventojams, besinaudojantiems elektrine virykle, kainuoja 29 ct/kWh, o nesinaudojantiems – 33 ct/kWh. Paskutinį kartą ji dviem centais buvo pabranginta šių metų pradžioje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt