Franke

Didės mokesčiai už požeminį vandenį, durpes ir žvyrą

požeminis vanduo

Nuo 2012 m. sausio 1 d. didės mokesčio tarifas už požeminį vandenį, durpes, žvyrą ir kitus valstybinius gamtos išteklius

Pagal Seimo ypatingos skubos tvarka priimtas Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas, už vieną kubinį metrą durpių tarifas bus didinamas nuo 0,62 iki 2 litų, už vieną kubinį metrą žvyro – nuo 0,6 iki 1,12 lito. Tarifas už vieną kvadratinį metrą dolomito didės nuo 1,3 iki 2,5 lito, anhidrito – nuo 3,04 iki 5 litų, klinčių – nuo 1,73 iki 2,09 lito.

Taip pat nuspręsta didinti mokesčio tarifus ir už kitas naudingąsias iškasenas: molį, sapropelį, smėlį, statybinį gruntą.

Gintarui, kreidos mergeliui, opokai, smėliui, kuris skirtas stiklui gaminti, mokesčio tarifai nesikeis.

Priimtais įstatymo pakeitimais taip pat nutarta didinti mokesčio tarifą už juridinių asmenų naudojamą požeminį vandenį, supilstytą į tarą, komerciniams tikslams – iki 10,8 lito už kubinį metrą, už kitą požeminį vandenį – iki 0,24 lito už kubinį metrą. Požeminio vandens, kuris tiekiamas namų ūkio reikmėms ir patalpų šildymui, mokesčio tarifas yra nekeičiamas ir išlieka toks pats, koks nustatytas ir šiandien – 0,06 lito už kubinį metrą.

Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius, išskyrus mokestį už medžiojamųjų gyvūnų išteklius, mokestinis laikotarpis bus kalendorinis ketvirtis, mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklius – kalendoriniai metai.

Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas palaikė 81 Seimo narys, prieš buvo 18, susilaikė 21 parlamentaras.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu