Nuo liepos 1-osios už šiukšlių išvežimą įvedus vietinę rinkliavą nepatenkintųjų nauja tvarka gretas papildė ir didelių butų savininkai – jiems už šias komunalines paslaugas teks mokėti daugiau nei individualių namų savininkams.
Šią savaitę klaipėdiečius pasiekė pirmieji mokėjimo pranešimai dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą bei tvarkymą. Vietoj kasmėnesinių mokesčių namų valdoms ar administratoriams kartą per metus arba dalimis kas ketvirtį teks sumokėti rinkliavą. Daugiabučiuose gyvenantiems klaipėdiečiams jos dydis priklauso nuo būsto ploto (3,48 Lt/kv. m), o individualių namų savininkams yra nustatytas metinis fiksuotas mokestis – 330 litų.
„Vakarų ekspreso” redakcija jau sulaukė pasipiktinusių klaipėdiečių skambučių. Viena moteris piktinosi, kodėl ji, gyvendama 140 kv. m ploto bute, turi mokėti daugiau nei individualaus namo savininkas.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus vadovas Arvydas Piepalius aiškino, kad rinkliavos dydis individualiam namui buvo nustatytas remiantis duomenimis, kad uostamiestyje vienam žmogui vidutiniškai tenka apie 25 kv. m gyvenamojo ploto.
„Šiais laikais šeimos nėra didelės, tad skaičiuota, kad name vidutiniškai gyvena keturi žmonės, ir rinkliava nustatyta kaip 100 kvadratinių metrų ploto namui. Tuo metu didžiausių butų uostamiestyje plotas paprastai siekia 80-90 kvadratinių metrų. Didesnio ploto paprastai yra tik prabangūs būstai, įrengti naujos statybos daugiabučiuose. Ši rinkliavos tvarka buvo išnagrinėta visuose miesto Tarybos komitetuose. Buvo įvairiausių pastabų, tačiau dėl didžiulių butų pasiūlymų nebuvo pateikta”, – sakė A. Piepalius.
Anot jo, KRATC uostamiesčio gyventojams išrašė apie 72 tūkst. vietinės rinkliavos sąskaitų. Tarp jų – tik 765 adresuotos 100-300 kv. m. ploto butų savininkams (apie 1 proc. visų sąskaitų).
Redakcija sulaukė ir skambučių, kurių „autoriai” piktinosi dėl to, kad KRATC reikalauja pinigus už šiukšlių išvežimą sumokėti iš anksto.
„Tai yra rinkliava, ir ją įstatymai leidžia rinkti iš anksto. Tai nėra mokestis, nustatytas sutartimi tarp gyventojo ir paslaugų teikėjo. Vežėjams už surinktas ir į sąvartyną pristatytas atliekas juk reikia atsiskaityti kiekvieną mėnesį. Gyventojai rinkliavą gali sumokėti kas ketvirtį – iki pirmo jo mėnesio 15 dienos. Taip pat galima sumokėti ir visą rinkliavą iš karto. Raginimai skolininkams bus siunčiami kiekvieno ketvirčio pabaigoje”, – aiškino KRATC atstovas.