Savivaldybės tarybos Miesto ūkio komiteto narių įsitikinimu, dėl šiukšlėse skęstančių kiemų kalti ne tik aplaidžiai dirbantys atliekų vežėjai, bet ir daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančios bendrovės.
Būtent jos, politikų įsitikinimu, privalo rūpintis, kad jų valdose būtų tvarka, kad laiku būtų ištuštinami konteineriai, atliekų vežėjams laiku nepasirodžius, – nedelsdamos imtis priemonių padėčiai taisyti.
Pasak Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus, Savivaldybė tik išduoda leidimus atliekų vežėjams verstis šia veikla savo teritorijoje. Tuo tarpu sutartis su konkrečiu vežėju sudaro administratoriai.
Anot Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Poimanskio, pastebėję netvarką prie konteinerių, vadinamųjų namų valdų vadovai privalo nedelsdami surašyti aktą ir informuoti apie tai Savivaldybę. Taip, sakė M. Poimanskis, elgiasi toli gražu ne visi administratoriai. Dažniausiai jie tai padaro tik primygtinai paraginti.
Vakar šią problemą analizavę Miesto ūkio komiteto nariai nusprendė, kad nuo šiol protokolai bus surašomi ne tik atliekų vežėjams, bet ir savo pareigų nevykdančioms bei jokios iniciatyvos nerodančioms daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms bei teritorijas prie jų prižiūrinčioms bendrovėms.
Ir toliau akylai bus stebimi atliekų vežėjai. Pasak komiteto pirmininko Naglio Puteikio, faktai byloja, jog ir po miesto valdžios pylos jie ir toliau linkę sukčiauti. Pirmininko teigimu, jam asmeniškai skambino žmonės, gyvenantys Sausio 15-osios gatvėje bei naujojo turgaus rajone ir skundėsi, kad čia šiukšlės nebuvo vežamos net keturiolika dienų – nuo gruodžio 15-osios iki pat Naujųjų metų.
A. Šimkus dar kartą patvirtino, kad UAB „Specialus autotransportas” yra surašytas įspėjimas, o jei padėtis nepagerės, teks kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl bendrovei išduotos licencijos versti atliekų išvežimu panaikinimo.
Netekusi licencijos įmonė būtų priversta nutraukti visas sutartis. Antra vertus, samprotavo politikai ir valdininkai, tai vargu ar išspręstų problemą. Šiandien „Specialus autotransportas” yra užėmęs 70-80 proc. miesto rinkos, tad skubiai rasti jį pakeisti pajėgiančią bendrovę nebūtų taip paprasta.
Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Daivos Berankienės teigimu, padėtis iš esmės pasikeis tik tuomet, kai mieste bus įdiegta nauja atliekų tvarkymo sistema ir įvesta visuotinė rinkliava.