Franke

Dėl rinkliavos – žingsnis į priekį

Dėl rinkliavos – žingsnis į priekį

Verslininkams pavyko pasiekti teigiamų rezultatų derybose dėl rinkliavos už atliekų tvarkymą. Darbo grupė sutiko, kad mokestis jiems suskaičiuotas neteisingai ir pritarė, kad jis būtų sumažintas.

Darbo grupės, kurios veikloje dalyvauja verslininkai, savivaldybės ir Klaipėdos apskrities atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovai, posėdyje pasiūlyta, kad vaistinėms, kioskams, visą parą veikiančioms parduotuvėms, maisto ir ne maisto parduotuvėms, knygynams, kurių plotas iki 1000 kvadratinių metrų bei viešojo maitinimo ir pramogų įstaigoms metinė rinkliava būtų skaičiuojama 2,04 lito už kvadratinį metrą. Darbo grupė šiam siūlymui pritarė.

„Išsamiai išnagrinėjome metodiką ir įrodėme, kad rinkliava mums apskaičiuota neteisingai. Pateikėme savo siūlymą ir darbo grupė jį priėmė. Į šį pasiūlymą geranoriškai pažiūrėjo ir KRATC bei savivaldybės atstovai. Jį dar turi peržiūrėti KRATC vadovas. Tikimės pozityvaus rezultato. Smagu, jog viskas sprendžiama geranoriškai”, – tvirtino Klaipėdos apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Nijolė Hansen.

Pasak darbo grupės veikloje dalyvaujančios Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos narės Zitos Lukaševičienės, rugsėjo 3 dieną vyksiančiame posėdyje turėtų paaiškėti, kokie pasiūlymai bus teikiami tarybai, kuri nustato vietinę rinkliavą. Vienas iš jų turėtų būti patvirtintas darbo grupės.

Vakar KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus viršininkas Arvydas Piepalius, paklaustas dėl verslininkų pateikto pasiūlymo, susilaikė nuo komentarų.

„Tai tik siūlymai. Jų komentuoti nenorėčiau. Galutinis sprendimas nėra priimtas. Dabar galioja tarybos patvirtinta vietinė rinkliava. Dėl jos pakeitimo taip pat turi apsispręsti miesto taryba”, – pabrėžė A.Piepalius.

Jei taryba sutiktų su darbo grupės patvirtintu siūlymu, metinė rinkliava smulkiesiems verslininkams būtų mažesnė nei gyventojams. Taryba yra patvirtinusi, kad klaipėdiečiai už vieną kvadratinį metrą turi mokėti 3,48 lito.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu