Vilniaus vadovai ramina vilniečius dėl „Akropolio” statybos prie Vingio parko. Meras Juozas Imbrasas tiki, kad nepasitvirtins gyventojų nuogąstavimai, jog šis projektas gali sostinėje dar padidinti spūstis ir pakenkti aplinkai. Tačiau neįtikinti vietos bendruomenių nariai siūlo Vilniaus valdžioje esantiems politikams keistis su jais gyvenamosiomis vietomis prie planuojamo prekybos centro.
Trečiadienį Vilniaus savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje buvo pažymėta, kad „Velgos” gamyklos teritorija yra užteršta sunkiaisiais metalais, todėl jos pertvarkymas yra neišvengiamas. Be to, ankstesniuose Vilniaus bendruosiuose planuose, kurie taip pat numatė komercinę paskirtį, buvo numatyta statyti didelį gyvenamąjį rajoną ar dar didesnį nei planuojama prekybos centrą.
„Aš manau, kad šis sprendimas iš visų blogiausių yra pats geriausias”, – pareiškė J. Imbrasas.
Kita vertus, atsakydamas į Eltos klausimą, sostinės vadovas pripažino, kad planuojamas projektas tarp vilniečių vertinamas nevienareikšmiškai.
„Kaip gyventojai vertina, man sunku pasakyti. Girdėjau įvairių nuomonių”, – sakė J. Imbrasas.
SĮ „Vilniaus planas” vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis teigė, kad šiuo metu Vilniuje jau yra ar numatomi penki panašaus lygio centrai, kuriuose numatoma plėtoti prekybą ir pramogų kompleksus, todėl vilniečių pirkėjų srautai turėtų ateityje pasiskirstyti.
Anot M. Pakalnio, nagrinėjant galimas transporto problemas, buvo naudojama geriausia programinė įranga, dirbo patyrę Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai.
„Modeliavimai parodė, kad numatomoje 2015 metų perspektyvoje transporto sistema šioje vietoje turi funkcionuoti normaliai”, – spaudos konferencijoje sakė M. Pakalnis.
Architektas pažymėjo, kad, priešingai nei prie senojo „Akropolio”, naujame projekte yra numatyti dviejų lygių mazgai patekti į komplekso teritoriją, spūsčių problemą taip pat turėtų bent iš dalies išspręsti Pietinis aplinkkelis, o Geležinio Vilko gatve numatoma užtikrinti nepertraukiamą srautą.
„Tai nėra nuogas prekybos centras, tas skardinis „Akropolis”, kurį turime dabar. Tai yra trijų aukštų pastatas su šalia esančiomis penkiaaukštėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis, apželdintu stogu, šalia išvystytais biurų pastatais, palei upę išdėstytais gyvenamaisiais kvartalais”, – vardijo M. Pakalnis.
Anot architekto, projektas neturėtų pakenkti ir Vingio parkui. „Į parką jokia invazija nenumatyta. Atvirkščiai, dabartinė gatvė, kuria yra patenkama į parko teritoriją, paverčiama pėsčiųjų taku, transportas yra nukreipiamas per vidinę „Velgos” teritorijos dalį”, – sakė M. Pakalnis.
Tačiau į spaudos konferenciją atvykę bendruomenių nariai siūlė Vilniaus valdžioje esantiems politikams keistis su jais gyvenamosiomis vietomis prie planuojamo prekybos centro.
Prieštaringai vertinami ir dar nepatvirtinti investuotojų planai palei Geležinio Vilko gatvę pastatyti 22 aukštų biurų pastatą.
Be to, Vilniaus savivaldybės tarybos nariams jau anksčiau buvo įteiktas kreipimasis, kuriame teigiama, kad detaliajame plane numatyti sprendimai yra žalingi miestui – jo žmonėms gamtinei struktūrai, nesprendžiamos transporto, triukšmo, taršos, aplinkosaugos, kraštovaizdžio problemos, neatliktas poveikio aplinkai vertinimas. Šį kreipimąsi pasirašė Vilniaus savivaldybės visuomeninės aplinkosaugos ir kraštovaizdžio aplinkos komisijos, miesto plėtros komisija, Vilkpėdės Gerosios Vilties bendruomenė, Lietuvos žaliųjų partijos Vilniaus skyrius, Geležinio Vilko gatvės gyventojai.
Opozicinės konservatorių frakcijos Vilniuje vadovas Kęstutis Masiulis teigė apskritai neprieštaraujantis daugiafunkcinės paskirties projektui, bet ragino Vilniaus valdžią atsisakyti „gigantiško prekybos centro”.
20 hektarų teritorijoje investicinius projektus žada plėtoti ne tik „Akropolis”, bet ir kitos bendrovės, tarp jų „Ergo Lietuva”. Prie prekybos atsirasiančiuose gyvenamuosiuose namuose įsikurs iki pusantro tūkstančio žmonių. Visa projekto vertė siekia pusantro milijardo litų.