Franke

Dėl M.Mažvydo alėjos – klaustukai

Mažvydo alėja

Iki M.Mažvydo alėjos rekonstrukcijos finišo liko mažiau nei trys savaitės, tačiau, kaip reikės valyti ypač teplų jos grindinį, dar nežinoma.

Pabaigti suspės

M.Mažvydo alėjos rekonstrukciją baigti numatoma gegužės 30 dieną. Alėją dar reikia užbaigti kloti naujomis trinkelėmis, kai kuriose vietose jas sulyginti. Čia turi būti pastatyti ir iš granito plokščių pagaminti suolai, šiukšliadėžės.Alėjos rekonstrukciją atliekančios bendrovės „Klaipėdos keliai” generalinis direktorius Juozas Rukšėnas tvirtino, jog juos planuojama pastatyti paskutinėmis darbų dienomis.

Taip siekiama suolus ir šiukšliadėžes apsaugoti nuo vandalų. Šviestuvai čia jau įrengti ir medžiai pasodinti. J.Rukšėnas pabrėžė, jog darbus iki nustatytos datos bus spėta atlikti.

„Viskas vyksta pagal planą. Jokių problemų nekyla”, – tvirtino įmonės vadovas.

Baiminamasi vandalų

Klaipėdiečiai, besidžiaugiantys M.Mažvydo alėjos rekonstrukcija, kainavusia 5,44 mln. litų, nuogąstauja, kad šios vietos neištiktų Tiltų gatvės likimas. Prieš valstybinės komisijos vertinimą vandalai nuniokojo ten pastatytas brangias šiukšliadėžes, išrausė našlaites, išdaužė šaligatvių grindinyje įmontuotų stiklinių šviestuvų gaubtus.

Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus vylėsi, kad M.Mažvydo alėja išvengs tokių išpuolių ir kad žmonės tausos miesto turtą.

„Rekonstruotą M.Mažvydo alėją budriau turėtų stebėti policijos pareigūnai. Vėliau žiūrėsime. Jei reikės, pastatysime vaizdo stebėjimo kamerą”, – planavo A.Šimkus.

Tačiau tvarką uostamiestyje prižiūrinčios įmonės „Klaipėdos želdiniai” direktorius Gediminas Valašinas abejojo, kad M.Mažvydo alėją aplenks vandalai.

„Po kiekvienos šventės, futbolo ar krepšinio čempionato tenka į vietas statyti išvartytas šiukšlių dėžes, kabinti ant stulpų gėles”, – pasakojo G.Valašinas.

Šunys pribaigė kadagius

M.Mažvydo alėja neišvengė nuostolių – nudžiūvo keli šiemet pasodinti kadagiai. Anot G.Valašino, taip atsitiko, nes žmonės ant augalų gamtinius reikalus leidžia atlikti šunims, o šie grįžta vis į tą pačią vietą.

„Saugojome nuo dvikojų vagių, o koją pakišo keturkojai. Dabar svarstome, kokius lapuočius krūmus reikėtų pasodinti”, – tikino G.Valašinas. M.Mažvydo alėjos rekonstrukcijai artėjant prie pabaigos yra neišspręstas ir jos šviesaus grindinio, iškloto pilkomis, geltonomis ir raudonomis klinkerio bei betono trinkelėmis, valymo klausimas. „Problemų daugiausiai kyla dėl žmonių kultūros. Prispjaudo kramtomos gumos, o ši nuo kiekvieno grindinio – ar paprasto, ar šviesaus – sunkiai nusivalo”, – pabrėžė A.Šimkus.

Tokia pat danga, kaip M.Maž-vydo alėjoje, yra išklota ir J.Basanavičiaus gatvė Palangoje. Ji rekonstruota prieš ketverius metus. Vietos komunalininkai iki šiol kamuojasi valydami kurorto puošmena laikomą bulvarą.”M.Mažvydo alėją iškloję šviesomis trinkelėmis klaipėdiečiai sau ant galvos užsikrovė tikrą vargą. Tokį grindinį labai sunku valyti. Nukrinta ledų, riebalų, o dėmių nuvalyti nepavyksta. Problema didžiulė”, – guodėsi Palangos komunalinio ūkio bendrovės direktorius Konstantinas Skierus.

Dėmių vis tiek bus

A.Šimkus aiškino, jog prašė įmonės „Klaipėdos želdiniai” vadovo pasidomėti, kaip reikėtų valyti M.Mažvydo alėją. Siūlyta konsultuotis su Palangos komunalininkais.

Pasak G.Valašino, speciali technika alėjai valyti dar nenupirkta. Nespėta pasikonsultuoti ir su Palangos komunalininkais.

„Kai pasirašėme sutartį dėl miesto tvarkymo, nežinojome, kad mums teks valyti šviesų grindinį. Tačiau tai nebaugina. Įsigysime specializuotos technikos”, – aiškino įmonės direktorius.

Vasarą Palangos komunalininkai J.Basanavičiaus gatvę valo specialia mašina, kuri kainuoja apie 100 tūkst. litų. Į ją pilamos specialios cheminės priemonės. Pernai per mėnesį šioms priemonėms kurorto komunalininkai išleido apie 7 tūkst. litų. Anot K.Skieraus, rankomis nuvalyti grindinio nepavyksta.

„Valai gatvę aštuonias valandas per dieną. Ir taip tris mėnesius. Tačiau Klaipėdoje žmonių judėjimas dar didesnis, tad ir valymo bus daugiau. Išlaidos didžiulės, o idealaus rezultato pasiekti neįmanoma. Dėmių vis tiek lieka. Be to, neaišku, ar cheminės priemonės nekenkia augalams”, – abejojo K.Skierus.

REKOMENDUOJAME