Ekoklima

Daugiausiai šilumos – uostamiesčio šiaurei

Daugiausiai šilumos – uostamiesčio šiaurei

Šiemet šildymo sezonas ne tik smarkiau kirs per gyventojų kišenes, bet ir, prognozuojama, prasidės kur kas anksčiau nei įprastai.

AB „Klaipėdos energija” Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktoriaus Virginijaus Zutkio teigimu, jau praėjusiąsavaitę vidutinė temperatūra tris paras iš eilės buvo mažesnė nei 10 laipsnių, taigi formaliai šildymo sezoną buvo galima pradėti.Uostamiestyje šiuo metu jau šildosi keliolika švietimo įstaigų bei kai kurios verslo įmonės, o sostinėje nuo vakar nutarta šildymą įjungti visoms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

„Pernai oficialiai šildymo sezonas paskelbtas spalio 15 dieną, užpernai – spalio 26-ąją. Šis rugsėjis tikrai šaltesnis, gali būti, kad šildyti bus pradėta jau spalio pradžioje”, – sakė V. Zutkis.

Anot jo, artėjančiam šildymo sezonui šiemet ruošiamasi geriau nei praėjusiais metais. Rugsėjo 19 dienos duomenimis, parengties aktus yra gavę 70 proc. uostamiesčio objektų. Iš visų Klaipėdos daugiabučių tokie aktai suteikti 89 proc.

„Pagaliau pradedama suprasti, kad sąskaitų dydis priklauso ir nuo šildymo sistemos priežiūros – kuo geriau suderinti įrenginiai, tuo mažesnės sąskaitos už šildymą”, – sakė V. Zutkis.

Naująjį šildymo sezoną uostamiesčio gyventojai jau mokės 20,57 cento už kilovatvalandę (be 5 proc. sudarančio PVM) – kaina 29 proc. kilo nuo šių metų sausio 1 dienos bei tiek pat nuo liepos. Nuo ateinančio sausio, prognozuojama, šiluma turėtų dar pabrangti 15-20 proc.

„Tačiau sąskaitos dydis priklauso ne tik nuo kainos, bet ir nuo to, kiek suvartota šilumos”, – priminė V. Zutkis.

„Klaipėdos energijos” Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento duomenimis, naujos statybos bei seni renovuoti daugiabučiai praėjusį šildymo sezoną suvartojo apie 60 proc. mažiau šilumos nei senos statybos daugiabučiai, ir mokėjo mažiau. 39-ių naujos statybos namų gyventojai už kvadratinį metrą savo buto ploto vidutiniškai mokėjo 1,13 lito (vartojo vidutiniškai 7,49 kWh/kv. m), šešių visiškai renovuotų – 1,21 Lt/kv. m (8,09 kWh/kv. m), o vidutinis įkainis mieste buvo 2,43 Lt/kv. m (16,14 kWh/kv. m).

Skaičiai

Bendrovės „Pempininkų valdos” administruojamame name esančio 60 kvadratinių metrų buto gyventojai, praėjusių metų sausį už šildymą mokėję apie 190 litų, šiemet už tiek pat suvartotos šilumos jau mokės per 250 litų.
Nuo ateinančio sausio sąskaita gali išaugti ir iki 300 Lt.
Bendrovių „Vitės valdos”, „Mūsų namų valdos” bei „Paslaugos būstui” administruojamų daugiabučių gyventojai mokės dar daugiau – čia šilumos bent jau praėjusį šildymo sezoną vartota daugiausiai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu