Franke

Daugiafunkcio komplekso sprendinių aptarimas – vilniečiai kviečiami į viešąją konsultaciją

Daugiafunkcio komplekso sprendinių aptarimas – vilniečiai kviečiami į viešąją konsultaciją

Gegužės 9 d. 16 val. gyventojai kviečiami į Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų aptarimą. Projekto sprendinius visuomenei pristatys komplekso projektuotojų komanda „Cloud architektai“ ir „Populous“.

„Projekto apimtis yra neįprastai didelė – ji apima ne vieno objekto statybas, o didelės teritorijos su 8 naujais statiniais sutvarkymą, todėl iki šiol gyventojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims buvo sudėtinga susidaryti pagrįstą nuomonę apie Daugiafunkcį kompleksą. Viešųjų konsultacijų metu gyventojai bus išsamiai supažindinti tiek su statinių išdėstymu, tiek teritorijos sutvarkymo planais bei jungtimis su aplinkine infrastruktūra. Tikimės, kad konsultacijų metu gims konstruktyvus dialogas, suteiksiantis aiškumo patiems gyventojams ir padėsiantis įgyvendinti geresnius sprendinius projekto autoriams“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Siekiant su projektiniais pasiūlymais supažindinti kuo daugiau suinteresuotų asmenų, viešosios konsultacijos vyks nuotoliniu būdu, adresu http://vilniausstadionas.zoomtv.lt/.

Asmenys, neturintys galimybių dalyvauti viešame susirinkime nuotoliniu būdu, gali teikti klausimus ir pasiūlymus projektuotojui raštu arba elektroniniu paštu iki susirinkimo dienos.

Daugiau informacijos, kaip tai padaryti – www.vilnius.lt viešojo svarstymo skelbime: https://bit.ly/3xHhQ2s

Numatyti 8 statiniai

Numatyta, kad Ozo g. 27 esančiame sklype bus sukurti 8 statiniai: nacionalinis stadionas, sporto centras, 2 futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona, lengvosios atletikos stadionas, kultūros centras ir 300 vietų darželis.

Nacionalinis stadionas bus įrengtas 4 aukštų pastate ir talpins 15 tūkst. žmonių. Pirmame aukšte numatoma žaidimo aikštė bei VIP žiūrovų holas – priimamasis, žaidėjų zona su persirengimo patalpomis, žiniasklaidos zona, administracinės, personalo, pagalbinės patalpos, taip pat infrastruktūra aptarnaujančiam transportui, maitinimui. Pietinėje dalyje projektuojamas sporto muziejus. Pastato antrasis aukštas bus pagrindinio įėjimo aukštas, su įėjimais iš visų pusių. Antrajame aukšte projektuojama pagrindinė lankytojų zona, apžvelgianti futbolo aikštę, iš kurios bus patenkama į žiūrovų tribūnas. Trečiajame aukšte projektuojamos tribūnos bei dalis lankytojų zonų. Ketvirtajame aukšte, be žiūrovų tribūnų, projektuojama operatorinė, iš kurios bus valdoma stadiono veikla, bei žiniasklaidos zona: komentatorių, transliacijų patalpos.

Sporto centre numatytos 3 krepšinio salės, pritaikytos sportuoti neįgaliems žmonėms, 1 rankinio salė, meninės ir sportinės gimnastikos salės, bokso, imtynių ir fizinio pasirengimo salės. Ant pastato stogo planuojama įrengti futbolo aikštę. Dar dvi futbolo treniruočių aikštės su aptvėrimais ir gaudyklėmis bei apšvietimu projektuojamos greta sporto centro. Netoli sporto centro įėjimo taip pat bus įkurta lengvosios atletikos treniruočių aikštė su apšilimo zona.
Lengvosios atletikos stadione tilps viena natūralios dangos futbolo aikštė su lengvosios atletikos mėtymo rungtims pritaikyta danga, devyniais dirbtinės dangos bėgimo takais bei lengvosios atletikos apšilimų aikšte.

Šiaurinėje sklypo dalyje projektuojamą kultūros ir ugdymo centro ir bibliotekos objektą sudarys kultūros ir ugdymo centras, komunikacijos ir informacijos centras, intelektinio ugdymo patalpos.
Kiek atokiau, vieno aukšto V formos pastate planuojama įkurti mažiausiai 300 vietų darželį, kuris darbo dienomis teiks apgyvendinimo ir maitinimo, priežiūros, žaidimų ir ikimokyklinio ugdymo paslaugas vaikams. Dėl skirtingų funkcijų pastatas projektuojamos toliau nuo viešųjų kultūros renginių ir sporto renginių organizavimo infrastruktūros objekto.

Teritorijoje – platus pėsčiųjų takų tinklas

Atsižvelgiant į sklypo padėtį miesto atžvilgiu ir galimus srautus, numatoma, kad didžioji dalis komplekso lankytojų atvyks iš šiaurinės pusės, dalis – pro pietinėje dalyje suplanuotą pėsčiųjų viaduką, o likę lankytojai – iš rytinėje dalyje esančių automobilių aikštelių ar kitų pastatų. Dėl to pastatai projekte išdėstyti taip, kad kuo geriau nukreiptų lankytojų srautus – sklypas sujungtas su aplinkinėmis teritorijomis ir traukos centrais: pagrindinėmis Ozo ir Ukmergės gatvių autobusų stotelėmis, Šeškinės rajonu, Akropolio prekybos centru.

Sklypo šiaurinėje dalyje, kur numatomi didžiausi žmonių srautai, planuojama suformuoti pagrindinę aikštę, iš kurios lankytojų srautai pasiskirstys kitų objektų link.

Žmonių srautų organizavimui bei patogiai prieigai pastatų numatoma išvystyti platų pėsčiųjų takų tinklą, taip pat kaip natūralias srautų nukreipimo priemones pasitelkti ne tik kietąsias dangas, bet ir želdinius. Planuojama, kad į Daugiafunkcio komplekso teritoriją ves ir komplekso apylinkėse numatyto Mamuto parko takai, nukreipsiantys pėsčiuosius tiek link pastatų, tiek kertant teritoriją – link autobusų stotelių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu