Franke

Darbo saugos specialistus rengs griežčiau

Darbo saugos specialistai

Dėl to, kad daugelyje organizacijų, ypač statybvietėse, nesilaikoma darbo saugos reikalavimų, dėl ko nemažėja nelaimingų atsitikimų darbe, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina darbo saugos specialistus ruošti griežčiau ir nuo Naujų metų keičia jų vertinimo sistemą.

Darbo saugos specialistų kvalifikacija bus vertinama testais Valstybinėje darbo inspekcijoje, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Darbo sauga Valstybinės darbo inspekcijos specialistų spalį tikrinta pusketvirto šimto statybviečių visoje Lietuvoje. Tik trečdalyje jų darbo saugos pažeidimų nerasta, o kitur jų aptikta apsčiai.

Dėl darbo saugos nesilaikymo, kenčia ne tik darbuotojai, bet ir valstybė. Anot „Sodros“, dėl nelaimingų atsitikimų darbe per 9 šių metų mėnesius nukentėjusiesiems išmokėta daugiau kaip 34 mln. litų. Pagal nelaimingų atsitikimų darbe skaičių, mes Vakarų Europą lenkiame mažiausiai 2–3 kartus.

„Iš to beviltiško dugno nelaimingų atsitikimų prasme mes jau išsikapanojom, mes jau gana stabilūs vidutiniokai, bet tai gal dar nėra tas tikslas, kurį mes norėjom pasiekti. Mes norim lygiuotis į tuos, kurie turi mažiausius rodiklius Europoje“, – teigė l. e. p. vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis.

Pasak inspekcijos, saugus darbas statybose priklauso nuo darbo saugos specialistų kvalifikacijos.

Pagal esamą sistemą, jie suinteresuoti, kad kiekvienas keliantis kvalifikaciją gautų sertifikatą. Dabar egzaminai bus laikomi kitaip.

„Bus panašiai kaip dabar, tarkim, einam į „Regitrą“ laikyti vairavimo egzaminų. Tai yra gaunam klausimus, gaunam atsakymus, patikrinam, ir iš tikrųjų, jeigu atsakymai teisingi, tada yra įvertinama, kad tai, ką jis mokėsi, jis išmoko, ir galima tikėti, kad jo žinios yra teigiamos“, – aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Audra Mikalauskaitė.

Keičiasi darbo saugos reikalavimai ir pačiose įmonėse. Kas kiek laiko įvertinti įmonės saugos specialistų žinias ir kada jų kvalifikaciją kelti, spręsti galės pats darbdavys.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu