Tikkuurila

D. Grybauskaitė: vienodi saugos standartai – visoms AE

Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seule vykstančio Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo plenarinėje sesijoje, kurioje aptariamos priemonės branduolinių medžiagų naudojimo saugumui ir atominių jėgainių saugai užtikrinti, pabrėžė, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visoms – ir jau veikiančioms, ir naujai statomoms atominėms elektrinėms.

Tai, pasak Prezidentės, būtina sąlyga pasitikėjimui branduoline energetika.

„Lietuva laikosi visų saugumo priemonių tiek uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje, tiek planuojamoje statyti Visagino atominėje elektrinėje, to paties tikimės ir iš kaimyninių šalių. Atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visiems, nes branduoliniai incidentai neturi sienų“, – pabrėžė Prezidentė.

Lietuvos iniciatyvą, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis būtų atliekami ne tik Europos Sąjungos teritorijoje, bet ir už jos ribų veikiančioms atominėms elektrinėms, palaiko Europos Komisijos Prezidentas Jose Manuel Barosso, daugelis Branduolinio saugumo viršūnių susitikime dalyvaujančių šalių.

Lietuvai susirūpinimą kelia Rusijos Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje planuojamų atominių elektrinių saugumas.

Lietuvos vadovės teigimu, daugiau įgaliojimų prižiūrėti atominių elektrinių saugą būtina suteikti Tarptautinei atominės energijos agentūrai (TATENA). Šios tarptautinės organizacijos atliekamos planuojamų atominių elektrinių aikštelių ir infrastruktūros vertinimo misijos turi būti visuotinai privalomos, o jų rezultatai skelbiami viešai.

Branduolinio saugumo viršūnių susitikime Seule planuojama priimti bendrą deklaraciją, kurioje bus įtvirtinti valstybių įsipareigojimai užtikrinant branduolinės energetikos saugą ir branduolinių medžiagų naudojimo ir transportavimo saugumą, taip pat ypatingas dėmesys skiriamas keitimuisi informacija, stipriai prisodrinto urano ir plutonio valdymui, stiprinamas TATENA vaidmuo įgyvendinant branduolinio saugumo priemones.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu