Tikkuurila

„Citus“ analitikai: sostinėje pirmą kartą po ilgo laiko matoma kainų korekcija

NT kainos

Paskutinis vasaros mėnuo išlaikė ramybę ir didelių staigmenų nekilnojamojo turto (NT) rinkai nepateikė – naujo būsto pardavimai išliko panašiame kaip anksčiau lygyje. Vilniuje susitarta dėl 159, o Kaune – 56 naujų butų ir kotedžų pardavimų. Tačiau atostogų metų užliūliuotoje sostinės rinkoje pirmą kartą po ilgo laiko pastebima statistinė butų kainų korekcija. Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, rugpjūtį Vilniuje vidutinė, orientacinė pasiūloje esančių naujų butų kaina rugpjūtį buvo 3 226, liepą – 3 291 Eur/kv. m.

Ekspertų teigimu, beveik 2 proc. siekianti kainų korekcija nerodo tendencijos ir gali būti vienkartinis, trumpalaikis pasikeitimas dėl pasiūlos struktūros pasikeitimo, tačiau tai signalizuoja ir gerą žinią – kainų stabilizaciją.

Kaune pasiūloje esančių butų kainos kilo 1,12 proc.: rugpjūtį jos siekė 2 248, liepos pabaigoje – 2 223 Eur/kv. m.

Vidutinė kotedžų kaina rugpjūtį abiejuose didžiuosiuose miestuose buvo labai panaši: sostinėje ji siekė 1 689 Eur/ kv. m, o Kaune – 1 788 Eur/ kv. m.

„Paskutinis vasaros mėnuo didelių staigmenų neatnešė – paklausa nežymiai sumažėjo ir dėl vangios pirminės NT rinkos kainos buvo stabilios. Liepą Kaune taip pat stebėjome kainų korekciją, tačiau rugpjūtį kreivė vėl pradėjo kilti aukštyn, nors ir nežymiai. Trumpuoju periodu kainų pokyčių gali būti atskiruose segmentuose ir projektuose, ypač plėtotojų, turinčių silpnesnį finansinį pagrindą, todėl skubančių parduoti. Visgi, kol kas dar nėra susiformavę pakankamai prielaidų tapti tvaria tendencija”, – teigia NT projektų valdymo įmonės „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Vilniuje rugpjūtį rezervuoti 159 nauji butai ir kotedžai – daugiau nei liepą ar birželį, bet rudenį, po rugsėjo mokslo metų pradžios karštinės tikėtinas rinkos suaktyvėjimas. Pasiūloje būstų liko 3783 turtiniai vienetai: 3215 butai ir 568 kotedžai. Didžiausią pasirinkimą turi vidutinės klasės pirkėjai (2060 butai ir kotedžai); ekonominėje klasėje parduodami 1422 būstai, prestižinėje – 128, liukso – 173.

Rugpjūtį sostinės sandėlį papildė du nauji projektai ir du esamų projektų etapai, kurie pasiūlą išplėtė 85 butais.

Laikinojoje sostinėje, „Citus“ ekspertų skaičiavimu, rugpjūtis taip pat buvo ramus: parduoti 56 nauji būstai (butai ir kotedžai). Šiame mieste analitikai užfiksavo vieną naują projektą, kuris rinką papildė 12 būstų. Pirkėjai rugpjūčio pabaigoje rinktis galėjo iš 1232 būstų.

„Citus“ valdomuose projektuose Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose buvo parduoti 33 butai ir kotedžai, o geriausiai pasirodė „Nemunas by CITUS“ projektas, kuriame rugpjūtį rezervuota 19 apartamentų. Bendrovės valdomuose projektuose galima rinktis iš likusių 255 būstų: „Miško arduose” – 12, „Nemunas by CITUS“ – 115, „Link Ten” – 10, „Radio City” – 43 ir „Visi Savi” – 54, „PaJustis” – 11 butų ir 10 kotedžų.

„Vasara NT pardavimai išlaikė stabilų lygį tiek Vilniuje, tiek Kaune, tačiau Druskininkai toliau stebina. Pavyzdžiui, fiksavome, kad vieną dieną „Nemunas by CITUS“ įsigyti 9 apartamentai. Lietuvos gyventojai ieško išskirtinio, jų poreikius atitinkančio būsto, kuris tokiu neapibrėžtu laikotarpiu galėtų generuoti pajamas. Stebėdami atsargų paklausos augimą manome, kad rudenį sulauksime didesnio aktyvumo ir dinamikos”, – sako Š. Tarutis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu