Anza

„Citadele“ bankas skolina 19,8 mln. eurų „Evecon“ saulės parkams

Evecon saulės parkai

„Citadele“ bankas suteikė 19,8 mln. eurų finansavimą bendrovės „Evecon“ nutolusiems saulės energijos parkams Biržuose ir Jurbarke.

„Siekiame didinti finansavimo apimtis atsinaujinančios energijos projektų plėtrai Baltijos šalyse. Prisidėdami prie tokių investicijų, padedame šalies verslui pereiti prie tvarumo principais grįstos ekonomikos bei skatiname regiono energetinę nepriklausomybę“, – sako Vaidas Žagūnis, „Citadele“ banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalims.

„Evecon“ grupė vysto vėjo ir saulės parkus visose Baltijos šalyse, nuo 2020 m. įrengė ir elektrą gamina daugiau nei 220 MW saulės energijos parkų.

„Parkai, kuriems gavome finansavimą, elektrą gamins ir verslo, ir viešajam sektoriui. Jurbarke nutolusias saulės elektrines daugiausiai įsigijo verslo bendrovės, o Biržuose – viešosios įstaigos, tarp kurių – ir LR Prezidentūra, Vilniaus universitetas, ne viena skirtingų savivaldybių institucija. Atsinaujinančios energetikos plėtra Lietuvoje yra itin svarbi, o norint ją sėkmingai vystyti būtinas skirtingų sektorių bendradarbiavimas. Džiugu, kad toks egzistuoja ir šiuo atveju, kartu dirbant mums, vystančiai bendrovei, ir finansų įstaigai“, – komentuoja Giedrius Kvedaravičius, „Evecon“ vadovas Lietuvoje. 

„Evecon“ grupė yra atsinaujinančios energetikos lyderė Baltijos šalyse, vystanti vėjo jėgainių, saulės elektrinių, baterijų bei hibridinius parkus. Šiuo metu bendrovė valdo daugiau nei 220 MW pastatytų saulės elektrinių, taip pat vykdomos daugiau negu 200 MW saulės elektrinių statybos, o iš viso vystomas portfelis Baltijos šalyse sudaro daugiau negu 4000 MW atsinaujinančių išteklių elektrinių ir kaupiklių. Didžioji dalis elektrinių šiuo metu yra vystymo ir projektavimo etapuose.

„Citadele“ bankas siekia modernizuoti finansų rinką ir suteikti daugiau galimybių privatiems asmenims ir verslui Baltijos šalyse. 2023-aisiais „Citadele“ suteikė 897 mln. eurų naujų paskolų. Bendras paskolų portfelis siekė 2,9 mlrd. eurų, o bendra indėlių suma – 3,8 mlrd. eurų.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu