Nors dar prieš pusmetį Klaipėdoje buvo juntamas komercinių patalpų trūkumas, dabar jų apstu. Bendrovės, nebeišgalėdamos išlaikyti didelių, miesto centre esančių biurų, jų atsisako.
Taupo pinigus
Uostamiesčio centras vis gausiau „puošiasi” iškabomis, skelbiančiomis apie patalpų nuomą. Specialistai tikina, kad miesto centre įsikūrę biurai ieško pigesnio prieglobsčio atokesniuose rajonuose, o parduotuvėlės keliasi į didžiuosius prekybos centrus.
Nekilnojamojo turto specialistai pastebėjo, kad pastaruoju metu verslo centruose gerokai padidėjo nuomojamų plotų pasiūla, o nuomos kainos, palyginti su vyravusiomis prieš pusmetį, sumažėjo apie 5 proc. Prastėjant ekonominei situacijai dalis bendrovių atsisako komercinių patalpų miesto centre ir keliasi į atokesniuose uostamiesčio kvartaluose esančias patalpas bei stengiasi įsikurti gerokai mažesniuose jų plotuose. Daugiausiai nuomos sandorių sudaryta persikeliant iš didesnio ploto biurų į mažesnius.
„Dėl sulėtėjusios ekonomikos daugelis įmonių sustabdė savo plėtros planus, todėl naujų biuro plotų paklausa nedidėjo. Priešingai, pastebėta, kad dėl kaštų taupymo politikos daugelis įmonių domisi galimybėmis iš didesnio ploto biurų persikelti į mažesnius – taip bandant sumažinti išlaidas už nuomą”, – tikino bendrovės „InReal” Tarpininkavimo departamento vadovas Nerijus Valikonis.
Pasak jo, šie veiksniai turėjo įtakos padidėjusiai mažesnio ploto ir pigesnių biurų paklausai bei nežymiam nuomos kainų sumažėjimui. Tikėtina, kad šios tendencijos bus dar ryškesnės po Naujųjų metų, daugumai įmonių pristačius savo metinius veiklos rezultatus ir patvirtinus naują biudžetą.
Kainą kelia seniems klientams
Nekilnojamojo turto bendrovės „Termionas” direktorė Indrė Valionienė patikino, kad kai kurios įmonės stengiasi persikelti į kitas patalpas ir dėl kitų priežasčių – joms nuomotojai didina įkainius.
„Vyrauja keista tendencija – tuščių komercinių patalpų kainos lyg ir mažėja, o tų, kuriose įsikūrusios bendrovės – didėja. Suprantama, kad nuomotojams daugėja išlaidų, todėl jas padengti tikisi keldami kainas nuomininkams. O tuščias patalpas jie siekia išnuomoti, todėl kainas mažina”, – paaiškino I.Valionienė.
Atsidarys naujos parduotuvės
Dažniausiai nuomotis patalpas mieste atsisako įvairios parduotuvės, nes čia ne tik brangi nuoma, bet ir gerokai mažesni pardavimai, nei didžiuosiuose uostamiesčio prekybos centruose.
„Miesto centre įsikūrusių parduotuvių savininkai skundžiasi, kad pas juos užsuka mažai pirkėjų, todėl ir apyvarta maža, lyginant su prekybos centrais, kuriuose žmonių srautai būna gerokai didesni. Tad pastaruoju metu dažnas į juos ir išsikelia, o senamiestyje nuomotis patalpų niekas nenori, tad jos tuščios”, – tikino I.Valionienė.
Nors dėl artėjančios krizės daugelis prekybos tinklų stabdo plėtrą ir atsisako kai kurių objektų, prekybos centras BIG netrukus uostamiesčio gyventojams ketina pasiūlyti dar viena prekybos plotą, kuriame įsikurs per 70 įvairių parduotuvių.
„Mes nejaučiame jokios krizės ir manome, kad antroji prekybos centro BIG dalis atidaroma pačiu laiku – jau turime visus nuomininkus, su kuriais pasirašėme ilgalaikes sutartis”, – teigė bendrovės „Baltijos investicijų grupė”, kuriai priklauso šis prekybos centras, valdybos narys Mindaugas Vegelė.
Ši prekybos centro dalis duris atvers gruodžio vidurį.