Franke

Beveik pusė šiais metais modernizuoti baigtų namų – vasarą

Beveik pusė šiais metais modernizuoti baigtų namų – vasarą

Per aštuonis šių metų mėnesius atnaujinti 362 daugiabučiai namai – tiek statybos užbaigimo aktų išdavė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) sudarytos komisijos. Beveik pusė jų išduota birželį–rugpjūtį.

Vasara – tinkamas metas sparčiau vykdyti pastatų atnaujinimui priskirtinus darbus. Nors ši ir buvo gana lietinga, vidurvasarį užfiksuotas aktyviausias modernizuojamų namų statybos užbaigimo procesas. Liepą surašyti 74 statybos užbaigimo aktai, kai iki tol vidutiniškai per mėnesį – 40. Šis rodiklis rugpjūtį, tikėtina, dėl nepalankių oro sąlygų vėl priartėjo prie vidutinės reikšmės. Rugpjūtį baigti atnaujinti 45 daugiabučiai.

Daugiausia nauju apdaru pasipuošusių namų – didžiųjų šalies apskričių miestuose. VTPSI Vilniaus skyriaus iki rugsėjo išduotų statybos užbaigimo aktų skaičius (66) rodo, kad per aštuonis šių metų mėnesius atnaujinta tiek pat daugiabučių, kaip per visus praeitus metus. Klaipėdos apskrityje 2015 metais – 44, šiais – jau 46. VTPSI Kauno skyriaus specialistai šiemet išdavė jau 69 aktus, patvirtinančius, kad atnaujinimo (modernizavimo) projektas įgyvendintas tinkamai, tačiau praeitų metų lygis dar nepasiektas – pernai Kauno apskrityje atnaujinti 87 namai.

Džiugina ne tik skaičiai, bet ir gerėjanti modernizavimo darbų kokybė. Statybos valstybinės priežiūros pareigūnams vis rečiau tenka taikyti administracinę atsakomybę už pažeidimus. Į pastabas statybos dalyviai reaguoja supratingai ir daugelį nurodytų trūkumų pašalina dar nebaigus patikrinimo. Už vasaros mėnesiais vykdytų patikrinimų metu nustatytus reikšmingus pažeidimus surašyti šeši administracinio teisės pažeidimo protokolai. Rugpjūtį, statybos inspektoriams apsilankius trijų dešimčių atnaujinamų namų statybvietėse, tokios poveikio priemonės taikyti neprisireikė. Tai anaiptol nereiškia, kad modernizavimo darbų kokybė jau nepriekaištinga. Bet reikšmingų pažeidimų mažėjimas liudija tiek rangovų, tiek ir statybos techninių prižiūrėtojų atsakingesnį požiūrį į savo darbą.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu