q Besibylinėjantį architektą kolegos palaikė pikete
Tikkuurila

Besibylinėjantį architektą kolegos palaikė pikete

Besibylinėjantį architektą kolegos palaikė pikete

Kauno architektai pikete palaikė teismuose besibylinėjantį garsų Kauno architektą Algimantą Kančą. Iš jo verslininkai už klaidas projekte ir dėl to patirtus nuostolius, siekia prisiteisti milijonus.

Pats architektas tikina pakliuvęs į nerąžingų verslininkų pinkles, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Architektas A. Kančas ir jo šeima apsirengė kalinių uniformomis. Sklypą šalia griūvančio viešbučio „Respublika“ turinti bankrutuojanti bendrovė iš architekto teismuose siekia prisiteisti apie keturis milijonus litų.

Verslininkai tikina, esą teritorijos šalia viešbučio projekte architektas privėlė klaidų.

„Nežiūrėdamas į detalų planą A. Kančas suprojektavo pastatą, kuris neatitinka detaliojo plano. Sprendiniams yra 6 metrus platesnis negu leidžia detalus planas, ir tokiu atveju nebuvo galima statyti. Todėl po ilgų derybų mums nepavyko susitarti, kad jis perprojektuotų, turėjome eiti į teismą. Ir po to, kada mato, kad yra neteisus, tai pradeda daryti įvairius piketus“, – kalbėjo viešbučio „Respublika“ bendrasavininkis Gintaras Kviliūnas.

Teismas areštavo A. Kančo ir jo šeimos turtą, o sprendimą turėtų skelbti po kelių savaičių. Piketą surengęs architektas sako norįs įspėti kolegas, kad ir šie gali pakliūti į esą nesąžiningų užsakovų pinkles ir tikina, kad finansinių problemų turintis verslininkas siekia pasipelnyti.

„Tai galima pavadinti šiuolaikiniu reketu, kada įstatymai yra tokie, kad gali būti žmogus neteisėtai areštuotas, apkaltintinas, tiksliau – jo turtas areštuotas. Ir po to per ilgą teismų karuselę turi aiškintis, kad tu esi nekaltas“, – kalbėjo A. Kančas.

„Man keista, kad Algis tik šiandien surinko žmones, nes iš tiesų jie turėjo būti surinkti pačią pirmą dieną, pačią pirmą teismo dieną ir tas mitingas turėjo būti surengtas teismo salėje, kad žmonės akivaizdžiai pamatytų, kur tiesa gyvena“, – tvirtino architektė Audronė Kaušpėdienė.

Pikete Kauno architektai siekė atkreipti ir valdžios dėmesį į Kauno centre stovinčius pastatus vaiduoklius, kurių verslininkai netvarko dešimtmečius.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu