Vairuotojai, nekantriai laukę, kada degalinės reaguos į rekordiškai sumažėjusią didmeninę benzino kainą, kad galėtų pigesniais degalais prisipildyti ištuštėjusius bakus, liko nieko nepešę – pirmadienį degalinėse benzinas jau brango, rašo „Verslo žinios”. Didmeninė populiariausio A95 benzino kaina pradėjo mažėti praėjusį trečiadienį, t. y. rugsėjo 17 d. Ir mažėjo ne šiaip keliais centais, o smuko iš karto 26 ct/l.
Tačiau pigimas nesustojo ir ketvirtadienį bei penktadienį, tad, palyginti su antradienio kaina, didmeninėje rinkoje perkamiausias benzinas savaitės pabaigoje jau kainavo 38 ct/l mažiau. Mažmeninė – eiliniam vartotojui svarbiausia – rinka reagavo daug lėčiau – benzinas pigo vos 5 ct/l.
Kantresni vairuotojai, kurių degalų bakai buvo dar neištuštėję, tikėjosi, kad mažmenininkai, išsipardavę brangesnių degalų likučius, atpigins benziną, vakar nedžiūgavo – benzinas ne atpigo, o pabrango.
Šį kartą pasitvirtino skeptikų teiginys, kad kai didmeninėje prekyboje benzinas pinga, tai mažmenininkai pardavinėja brangesnius likučius, o kai didmenoje kyla, tai ir degalinėse akimirksniu pabrangsta.
Pirmadienį AB „Mažeikių nafta” benzino kainą padidino 4 ct/l, „LUKoil” ir „Statoil” jis pabrango apie 3 ct/l, rašo „Verslo žinios”.
„Viskas priklauso nuo mūsų turimų likučių. Kad didmeninėje prekyboje degalai ir atpigo, tai negalvokite, kad galime nusipirkti tokia kaina, kurią skelbia „Mažeikių nafta”. Mums sąskaitą „Mažeikių nafta” pristato mėnesio gale, joje skaičiuojamas mėnesio kainos vidurkis. Mes šiek tiek reaguojame į skelbiamas didmenines kainas, pokyčius, bet tai neatspindi tikrosios padėties, mes vertiname, kokius turime likučius”, – sako „LUKoil” Baltijos regiono mažmeninės prekybos direktorius Romas Turlinskas.