Anza

Avarijos tyrimo komisijos išvada: dėl kapitališkai remontuojamo pastato Druskininkuose viename iš korpusų įvykusios griūties atsakyti turės statybos vadovas

Druskininkai rekonstrukcija avarija

Avarijos tyrimo komisija, tyrusi kapitalinio remonto metu pastato Liepų g. 1, Druskininkuose, viename iš korpusų įvykusios fasadinių plokščių (parapeto) ir konsolinių (gembinių) sijų su perdangos plokštėmis griūties priežastis, nustatė, kas lėmė avariją. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), vadovaudamasi tyrimo išvadomis, kreipėsi į statybos dalyvius atestuojančią VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (SSVA) prašydama įvertinti dėl įvykio atsakingų UAB „Bilresta“ ir statinio statybos vadovo veiklą. Statinio statybos vadovui, vykdžiusiam statybos darbus pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, pradėta administracinių nusižengimų teisena.  

Primename, kad apie kovo 20 d. vėlai vakare Liepų g. 1, Druskininkuose įvykusią fasadinio elemento griūtį Statybos inspekcijai pranešė statytojo atstovas. Atlikę patikrinimą vietoje, Statybos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad vykdant gydymo paskirties pastato, patenkančio į kultūros paveldo objekto teritoriją, kapitalinį remontą („Gydymo paskirties pastato kapitalinio remonto ir pagrindinės naudojimo paskirties keitimo į viešbučių paskirties pastatą, Liepų g. 1, Druskininkuose, projektas“), viename pastato korpuse įvyko fasadinių plokščių (parapeto) ir konsolinių (gembinių) sijų su perdangos plokštėmis griūtis. Dėl avarijos statybos darbai tame korpuse sustabdyti. 

Po patikrinimo skubiai sudaryta avarijos tyrimo komisija, surinkusi ir įvertinusi reikalingą informaciją bei gautą statinio dalies ekspertizės aktą, birželio 2 d. surašė Avarijos tyrimo aktą.

Avarijos tyrimo komisija atlikusi tyrimą nustatė, kad statybos rangovas UAB „Bilresta“ statinio statybos vadovu paskyrė darbuotoją, kurio kvalifikacijos atestatas nesuteikia teisės vykdyti statybos darbus statiniuose, esančiuose kultūros paveldo objekto teritorijoje. Be to, statinio statybos vadovas netinkamai supažindino savo darbuotojus su darbo proceso technologija ir darbų eiliškumu, nepakankamai kontroliavo statybos darbų eigą, neatkreipė dėmesio į statinio projekto ir esamo statinio konstrukcijų neatitikimus. Komisija konstatavo, kad pažeistoms balkono plokštėms ir gembinėms sijoms būtina parengti stiprinimo projektą, pagal kurį privaloma stiprinamąsias (laikančiąsias) konstrukcijas pakeisti naujomis bei atlikti balkono laikančiųjų konstrukcijų bandymus. Visas nulaužtas gembines konsoles privaloma atstatyti vadovaujantis projektuotojų parengtu projektu. 

Komisija nustatė, kad su darbais avarijos zonoje nesusiję remonto darbai gali būti tęsiami, tačiau būtina atitverti pavojingas zonas pagal statinio statybos saugos ir sveikatos koordinatoriaus rekomendacijas iki bus parengtas atstatymo projektas ir atlikti laikančiųjų konstrukcijų atstatymo darbai.

Statybos inspekcija, vadovaudamasi avarijos tyrimo komisijos išvadomis, birželio 12 d. raštu kreipėsi į SSVA prašydama įvertinti statinio statybos rangovo UAB „Bilresta“ ir statinio statybos vadovo veiklą. 

Dėl statinio statybos vadovo pažeidimų Statybos inspekcijoje pradėta administracinių nusižengimų teisena. Vadovaujantis Administracinių nusižengimo kodekso 356 straipsnio 1 dalimi, statybos darbų atlikimas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus užtraukia baudą iki 1 000 eurų.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu