Anza

Areną projektuos kauniečiai

Areną projektuos kauniečiai

Universali Klaipėdos sporto arena įgavo kontūrus. Pasibaigė jos projektavimo pirmasis konkurso etapas.

Atrankoje dalyvavę trys pretendentai pateikė po dvi alternatyvas, kaip turėtų atrodyti arena ir jos vidaus patalpos. Pirmadienį bus atplėšiami vokai su projektų kainomis. Jas įvertinus paaiškės nugalėtojas.

Pirmame etape geriausiais pripažinti kauniečių bendrovės „Miestprojektas” darbai. 100 balų vertinimo sistemoje pagrindinė bendrovės architektūrinė koncepcija surinko 77, o alternatyvi – 80 balų. Projekto kainos dydis pretendentams gali duoti papildomai ne daugiau kaip po 20 balų. Todėl greičiausiai projektavimo konkursą laimės bendrovė „Miestprojektas”.

Ji pasiūlė viziją, pagal kurią arenoje būtų galima organizuoti koncertus, sporto varžybas – iš jų ir ledo ritulio. Taip pat būtų galima rengti įvairias parodas, muges. Arenoje būtų ir viešojo maitinimo įstaigų, restoranuose numatytos salės tik VIP klientams.

Universali Klaipėdos arena su parteryje pristatomomis kėdėmis talpintų 7450 žiūrovų. Krepšinio, rankinio varžybose – 5486, ledo ritulio varžybose – 4114, kovinių sporto šakų rungtynėse su ringu arenos centre – 6610 lankytojų. Koncertų galėtų klausyti 7450 žmonių. Tribūnos turėtų būti „U” formos, su teleskopine tribūna scenos vietoje. Klaipėdos arenoje ledo ritulio aikštelę numatoma instaliuoti sustūmus teleskopines tribūnas.

Pagrindinė žiūrovų masė užimtų pirmą ir antrą lygius. Trečiame lygyje numatomos tik VIP ložės.

Pagrindinei žiūrovų masei būtų skirtas vienas įėjimas, VIP klientams, žurnalistams, renginių dalyviams ir arenos darbuotojams – kitas.

Žemutiniuose aukštuose įsikūrę restoranai galėtų veikti ir ne renginių metu. Prie pastato numatyta 1351 automobilio stovėjimo vieta.

Arenos statyba su projektavimu kainuos apie 111 mln. litų. Universalios sporto arenos statyba Dubysos gatvėje prasidės kitąmet. Ji turi būti pastatyta iki 2011-ųjų, kai Lietuvoje vyks Europos krepšinio čempionatas.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu