Kaune pirmąkart du mėnesius vyksiančio architektūros festivalio programoje – diskusijos, paskaitos miestiečiams ir architektams, parodos ir studentų dirbtuvės.
Projektas „Laisvės impulsai“ – vienas iš pirmųjų Kauno architektūros festivalio renginių, kuriuo organizatoriai siekia skatinti diskusijas, kokia architektūra turėtų būti istorinėse miesto vietose.
Festivalio idėja pradėta brandinti, kai daug diskusijų sukėlusį stiklinį antstatą ant vieno Laisvės alėjos namo kauniečiai ėmė vadinti „stiklainiu“.
„Architektų sąjunga suvokė, kad visuomenės požiūris yra pakankamai šaržuotas. Pamatėme, kad mes patys užsivertę darbais ir nepadarom to darbo – supažindinti su architektūra, ją propaguoti“, – teigia G. Prikockis, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas.
Dar vienas festivalio siekis – priminti, kad architektūra yra menas, ne tik kvadratiniai metrai. Per du mėnesius rengėjai žada keliasdešimt su architektūra ir miesto plėtra susijusių renginių, tarp kurių – bendros lietuvių ir japonų architektų dirbtuvės Rytai-Rytai, ekskursijos, paskaitos, diskusijos.
Pasak festivalio organizatoriaus Gintaro Balčyčio, numatoma labai įdomių parodų, tarp kurių ir pasaulinio lygio – gavusių architektūros „Oskarams“ prilyginamą apdovanojimą.
Pirmąsyk rengiamame festivalyje bus skiriamas išskirtinis dėmesys Kauno tarpukario architektūrai. Po kelių savaičių vyks diskusija, o parodoje ir albume bus pasakojama apie 20 a. pirmoje pusėje iškilusius pastatus, jų interjerą ir projektus.
Šaltinis: Jūratė Anilionytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt